Gmail hesabı olanlar dikkat FBI inceleyecek

Amerika’da bulunan Philadelphia Bölge Mahkemesi FBI'nın Google'nin ABD dışında ki e-posta sunucularına erişimine izin vermesi tüm Dünya'da ve özellikle Avrupa'da büyük tepki topladı.Microsoft uzun bir süre mahkemeye direnirken Google hiç direnmeden bütün verileri erişime açtı.

Gmail hesabı olanlar dikkat FBI inceleyecek

FBI yani Federal Soruşturma Bürosu’nun yaptığı açıklamaya göre teknoloji şirketi Google’ın Amerika dışında bulunan e-posta sunucularında kayıtlı veri erişimine izin verilmesi gerektiğini duyurdu.

Federal Soruşturma Bürosu yabancı ülkelerdeki sunucuların e-posta hesaplarında verilerin incelenmeye açılması için geçtiğimiz aylarda mahkemeye başvurmuş ve verilerin incelenmesi için karar çıkarmıştı. Fakat Google bu karar bir süre direndikten sonra uymak zorunda kaldı. Microsoft, benzer bir kararı temyize götürüp iptal ettirmişken, Google çok direnmeden verileri FBI’a açtı.

GMAIL KULLANICILARI DİKKAT! ABD VERİLERİNİZE ULAŞABİLİR

FBI’ın karar çıkarmasının ardından Google’ın ABD dışındaki sunucularına da erişim hakkı kazanmış oldu. Verilen bu kararın ardından Avrupa’da Google’a karşı büyük tepkinin oluşması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuz maddede yeni corona kısıtlamaları
Dokuz maddede yeni corona kısıtlamaları
Bakan soylu,
Bakan soylu, "Koronavirüs beni bile yere serdi"