Manisa Futbola şartlandı Efeler Ligindeki voleybol takımını unuttu

Manisa spor camiası ve siyasiler başta olmak üzere her kesim Manisa sevdalıları yaklaşık 3 yıldır futbolda Manisa'yı temsil eden kulüplere düştükleri dar boğazdan kurtulmaları için adeta seferberlik ilan ederken TVF Efeler Liginde tüm zorlukları bugüne kadar göğüsleyen ve başarıyla Kula başta olmak üzere bir manada tüm Manisa'yı temsil eden Jeopark Kula Belediyespor'un karşılaştığı zorluklara karşı adeta seyirci kaldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Jeopark Kula Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu 2018-2019 sezonunda Efeler Liginde mücadele etmeyeceklerini açıkladı

Manisa Futbola şartlandı Efeler Ligindeki voleybol takımını unuttu
Jeopark Kula Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu adına Kulüp başkanı Vedat Yılmaz yaptığı açıklamada . Jeopark Kula Belediyespor Kulübümüz son yapmış olduğu yönetim kurulu toplantısında erkek voleybol takımının 2018-19 yılı TVF Efeler Ligi'nde yarışmacı kimliğini dondurma kararının alındığını söyledi.
Açıklama şu şekilde;
"Yılmaz Jeopark Kula Belediyespor Kulübü olarak yapmış olduğumuz yatırımlarımızla Kula'nın adını voleybolda en iyi şekilde temsil ettiğimizi ve Kulalılara voleybol sevgisini aşıladığımızı düşünmekteyiz. 2016 yılında yapmış olduğumuz yeni yapılanmayla Jeopark Kula Belediyespor adıyla çıktığımız yolda Türkiye Voleybol Federasyonu'nun en üst ligi olan Efeler Ligi'ne yükselmemiz ve 45 Bin nüfuslu bir İlçe takımı olarak Türkiye'nin en köklü spor kulüpleri Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktsaş, Halkbank, Ziraat Bankası, Arkas, Maliye Piyango gibi kulüplerle verdiğimiz mücadeleyi bu başarının bir kanıtı olarak görmekteyiz. Bu süreç içerisinde kulübümüz, aldığımız başarılı sonuçlarla voleybol camiasında örnek gösterilen bir kulüp haline gelmiş olup, kendi imkanlarımızla bir İlçe takımı olarak bütçe ve kadro açısından çok güçlü rakiplerimize rağmen Türk voleyboluna yapmış olduğumuz katkı her kesimin de takdirini kazanmıştır. Şunun da bilinmesini önemle hatırlatmak isteriz. Ülkemizde voleybola gösterilen ilginin az olması sponsor arayışlarımızı olumsuz etkilemiştir. Bununla birlikte ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durumu da göz önüne aldığımızda tüm arayış ve beklentilerimiz karşılıksız kalmış, ticaret, siyaset ve iş camiasından ekonomik yükümüzü kaldıracak ciddi bir sponsor bulunulamamıştır. Jeopark Kula Belediyespor Kulübümüz son yapmış olduğu yönetim kurulu toplantısında erkek voleybol takımızın 2018-19 yılı TVF Efeler Ligi'nde yarışmacı kimliğini dondurma kararını almıştır. Alınmış olan karar kulübümüzün voleybol branşına yaptığı ve yapacağı yatırımların durdurulması olarak kesinlikle algılanmamalıdır. Bu süreç voleybol branşımızda yeni ve sağlam bir yapılanmaya gidileceğinin bir projesidir. Sadece belirtilmiş olan sezonda erkek voleybol takımımız Efeler Ligi'nde yer almayacaktır. Bu süreç içerisinde Kula'nın yetenekli gençleri başta olmak üzere başarılı sporcular alt yapımıza kazandırılacak, yapacağımız yeni yapılanmayla alt yapısı kuvvetlenmiş olan bir takım ile yeniden voleybol camiasında yer alacağımızın bilinmesini kamuoyu ile saygıyla paylaşırız."
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret