Doğanın Mucizesi Kil Maskesi

Kil doğada toprağın yararlı minerallerini içeriğinde barındıran bir maddedir. Doğada bulunan ve yararlı mineralleri içeren doğal temizleyici olan kilin yağ dengeleyici ve fazla yağı emme özelliği cilt bakımında sık olarak kullanılmasını sağlar.

Doğanın Mucizesi Kil Maskesi

Kil doğada toprağın yararlı minerallerini içeriğinde barındıran bir maddedir. Doğada bulunan ve yararlı mineralleri içeren doğal temizleyici olan kilin yağ dengeleyici ve fazla yağı emme özelliği cilt bakımında sık olarak kullanılmasını sağlar. Yüze uygulanan ve doğal kilden yapılan kil maskesi cildin yağ dengesini sağlayarak cildin parlak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Akne ve sivilce oluşumunun en büyük nedeni ciltteki yağ oranının fazla olmasıdır. Kil maskesinin yağı emen özelliği sayesinde akne ve sivilce oluşumu da engellenmiş olur.

Kil Maskesinin Yararları

Her cilt tipi için kullanılabilen kil maskesinin hem cildi temizleme hem koruma özelliği vardır. Kilin doğal özelliği sayesinde ciltte en derinde bulunan kir ve makyaj kalıntıları cilt yüzeyine çıkar ve temizlenir. Cildin temizliği ve yağ dengesinin sağlanması ile ciltteki gözenekler sıkışır cilt parlaklık kazanır. Ciltte siyah nokta oluşumu da kil maskesinin mucizevi etkisi ile azalmaktadır. Kil maskesinin ciltteki ölü derileri temizlemesi sayesinde ölü derilerin ciltte birikimi ve cildin pütürlü yapısının oluşumu engellenir. Kil maskesinin bir yararı da ciltte kan dolaşımını hızlandırması ve böylece cildin canlılığını arttırmasıdır.

Kil Maskesinin Kullanımı

Kozmetik firmalarının kullanıma hazır olarak ürettiği kil maskesi paket açıldığında hemen kullanılabilmektedir. Haftada bir ya da iki defa kullanımı önerilen kil maskesini makyajdan temizlenmiş cilde uygulanması gereklidir. Özel gecelerde makyajdan önce de kil maskesini uygulayarak cildin daha parlak ve daha canlı görünmesi sağlanır. Daha canlı bir cilt için https://www.cosmetica.com.tr/maskeler/ sayfasını ziyaret etmeniz tavsiye edilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret