Yarkadaş; "CHP'de 18 ayda 41 bin üye istifa etti"

CHP'de Canan Kaftancıoğlu'nun sözlerine tepkiler sürerken eski milletvekili Barış Yarkadaş, katıldığı programda partisinin oyunun yüzde 19'lara gerilediğini söyledi.

Yarkadaş;
CHP'li Barış Yarkadaş, Halk TV'de yayınlanan "Şimdiki Zaman Siyaset" programında partisine yönelik eleştirilerde bulundu.
Atatürk'ün adını kullanmaktan çekinden CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu eleştiren Yarkadaş, "Hiç kimsenin Atatürk'ü tartışmaya haddi yoktur" dedi.
İşte Yarkadaş'ın açıklamaları:
"Canan Hanım bir tartışma konusu arıyorsa kendisine bir tartışma konusu vereyim.
Sayın Genel Başkanımıza da buradan arz edeyim. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin oyları ne yazık ki yüzde 19'dur. Hem büyük kurultayın yapıldığı gün hem de Ayşenur Arslan'ın 15 gün önceki programında Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerini bir partili sorumluluğuyla uyardım. Laiklik ilkesine sahip çıkın dedim. Ali Erbaş, kılıcı alıp hepimizi tehdit etti ve Cumhuriyet Halk Partisi sesini çıkarmadı.
Bu ülkeden Atatürk'ü, CHP'den Atatürk'ü çekip çıkardığında geriye hiçbir şey kalmaz. Bugün CHP'yi var eden 60 yıldır iktidar yapamayan bu başarısız kadrolara rağmen 12 buçuk milyon insan Atatürk'ün hatırına bu partiye oy vermektedir. Hiç kimsenin Atatürk'ü tartışmaya haddi yoktur.
Son 18 ayda İstanbul'da 41 bin 157 üye istifa etmiş. Sadece Kadıköy'de 2400 üye istifa etmiş. İzmir'de son 18 ayda 25 bin kişi istifa etmiş. Malatya'da 1640 kişi istifa etmiş. Şanlıurfa'da 925, Tunceli'de 1081 kişi istifa etmiş. 11 büyükşehri kazandığımız konjonktürde sadece bu birkaç şehirde 70 bin üye kaybettiysek bunlarda üyelerimizin yüzde 3 buçuğuna denk geliyorsa yönetimin oturup bu istifaları düşünmesi lazım."
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Akıncı Üssü davasında karar açıklandı
Akıncı Üssü davasında karar açıklandı