TBMM, ’23 Nisan Özel Oturumu’yla toplandı

Açılışının 100. yıl dönümü törenleri kapsamında TBMM, 23 Nisan Özel Oturumu'yla toplandı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop açılış konuşmasını yaptı. Şentop'un ardından siyasi parti liderleri konuşmalarını yapacak. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılmadığı Genel Kurul'da, AKP adına Grup Başkanı Naci Bostancı konuşma yaptı. Bostancı'nın ardından kürsüye çıkan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Meclis'e 16 maddelik bir çağrıda bulundu. Genel Kurul'a katılan MHP lideri Bahçeli kürsüye çıkmazken, MHP grubu adına konuşmayı Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın yaptı.

TBMM, ’23 Nisan Özel Oturumu’yla toplandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu, TBMM’nin açılışının 100. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel gündemle toplandı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un, açılış konuşmasını yaptığı özel oturuma, bakanlar, siyasi parti liderleri ve milletvekilleri katıldı.

İLK GELEN BAHÇELİ OLDU

TBMM Genel Kurulu’nun 23 Nisan özel oturumuna ilk gelen lider MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu. Bahçeli’nin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oturuma katıldı.

Oturumu millet vekili olmadığı için locadan izleyen Meral Akşener, locaya girişi sırasında İYİ Partili ve CHP’li vekiller tarafından alkışlandı.

Meclis'te özel oturum olması nedeniyle TBMM Başkanı Şentop Meclis’te milletvekili olan tüm partilere söz hakkı verdi. Buna göre grubu olan partilerin temsilcilerine 10 dakika grubu olmayan partilere ise 3 dakika söz hakkı verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Akıncı Üssü davasında karar açıklandı
Akıncı Üssü davasında karar açıklandı