Selçuk Özdağ'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine jet cevap

Yeni parti iddialarıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Parti kuracaklarmış şunlarmış bunlarmış, daha önce kuranlar oldu, ama akıbetleri belli" sözlerine AK Parti'de Genel Başkan Yardımcılığı, 3 Dönem Milletvekilliği ve Darbe Araştırma Komisyonları başta olmak üzere önemli görevlerde bulunmuş olan 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'dan cevap geldi. Özdağ yeni parti girişimini Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil herkesin olgunlukla karşılaması gerektiğini kaydederek, "Sayın Cumhurbaşkanı ‘daha önce de parti kuranlar oldu gördük sonucunu' diyor. O zamanlar bir talep yokmuş demek ki. Ama Türkiye'de şu an bir arayış var. Bu arayışı herkes olgunlukla karşılamalı. Fazilet Partisinden sonra Saadet Partisi-AK Parti kurulurken, MÇP'den MHP ye doğru geçerken bir arayışın, ihtiyaç manzumesinin karşılığında çıktı ve kuruldu bu partiler" diye konuştu.

Selçuk Özdağ'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine jet cevap
Yeni parti arayışında olan isimler hakkında "hain" ve benzeri yakışıksız ithamlarda bulunanları da sert bir şekilde eleştiren AK Parti E. Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "Yeni parti kuruluşunda ismi geçen saygıdeğer şahsiyetleri rencide ediyorlar, "hain" diyorlar. Hainse bu adamlar, niye Dışişleri bakanlığı, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı yaptı? Yani. Siyaset yapmanın ağır olduğunu düşünüyorum. Ülkücülerin, sağın diyelim haini bitmez. Solcuların döneği bitmez. Dini cemaatlerin de kafiri bitmez. Neden? Çünkü kimse kurulu yapısını kaybetmek istemiyor ve bu asla onaylamadığım yakışıksız ithamlarda bulunuluyor.Gördüğüm kadarıyla bu kadar konuşulmanın, lehte aleyhte yazıların özellikle de aleyhte yazıların çok olması, vatandaşın konuşması bir arayışın var olduğunu ve 80 Milyon insanımızı ötekileştirmeden, ayrıştırmadan kucaklayacak yeni bir merkez parti ihtiyacının olduğunu gösteriyorTürkiye'de. Bu arayışın sonucu 31 Mart sonrası daha çok ve daha net göreceğiz” diye konuştu.
31 Mart seçim sonuçlarında çok büyük sürprizlerinde olabileceğini kaydeden Özdağ, "Çok umulmadık yerde umulmadık başarıları BBP, Saadet Partisi bazı illerde alır. AK Parti'nin çok güçlü olduğu bir yeri CHP alır, İyi Parti alır. CHP'nin bazı güçlü olduğu yerlerde Ak Parti alabilir. Hem parametre hem barometre millet. Bir yandan siyasetin ısısını ölçecek bir yandan sizler yolunuza devam edin veya etmeyin diye mesajlar verecek. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin bir noktada denemesi olacak. Ak Parti burada bir sınavdan geçecek. Geçecek mi geçemeyecek mi onu göreceğiz" dedi.
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret