Selçuk Özdağ'dan çarpıcı “Yerelde ittifak yok” açıklaması

AK Parti ve MHP kurmaylarının karşılıklı açıklamalarının ardından Cumhur ittifakının yerel seçimlerde devam etmeyeceği kesinleşmiş oldu. Yapılan bu açıklamalardan sonra Manisa Büyükşehir seçimlerinde AK Parti'nin adayının 24. 25. 26 Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ olacağına dair olan kanaatlar daha da ağırlık kazandı. Geçtiğimiz günler içerisinde farklı basın yayın organlarına yapmış olduğu açıklamalarında ise “Yerel seçimlerde Manisa'da ittifak yok” ifadesinde bulunan Özdağ'ın bu öngörüsü ve tespiti doğru çıktı.

Selçuk Özdağ'dan çarpıcı “Yerelde ittifak yok” açıklaması

Siyasi tecrübe ve öngörülerine dayanarak yapmış olduğu tüm tespitlerde bugüne kadar yanılmayan AK Parti 24. 25. 26 Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'ın yerel ve ulusal basın yayın organlarında yapmış olduğu değerlendirmelerde, “Yerel seçimlerde ittifak yok” söylemi Cumhur ittifakında yer alan AK Parti ve MHP'den gelen açıklamalarla doğru çıktı. Bilgi, birikim, tecrübe ve yorulmak nedir bilmeyen çalışma performansıyla öngörülerini ve tespitlerini bir arada buluşturmayı başaran Özdağ'ın adı özellikle AK Parti'nin Manisa Büyükşehir seçimlerinde en öne çıkan adayı olarakta dikkat çekiyor.

YERELDE İTTİFAKA GEREK YOK

Özdağ yerelde ittifak olacak mı sorularına ilişkin olarak, “Belediyelerde, MHP ve AK Parti dışında kazanma şansı olmayan yerde ittifak yapmaya gerek yok, yarışmak gerekir. MHP ve AK Parti'nin siyasi nezaket içerisinde yarışması lazım. Geri kalan kısımlar ile ilgili değerlendirme ise sayın genel başkanlar mutlaka yaparlar. Belediye meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, il başkanlıkları var, bu nedenle bunun zorluklarını da görmek gerekir. Ben Manisa'da böyle bir ittifak olacağını zannetmiyorum. MHP ile AK Parti'nin adayları yarışırlar. Kim kazanırsa o devam eder. Zaten burada en belirleyici unsur halk olacak. İyi adaylarla çıktığınız sürece halk onu destekler. Bu medeniyetin çok güzel bir özelliği var, çok büyük bir ön görüye sahip, 1000 yıllık bir kültürü var. Bu konuda belirleyici olan halktır” ifadesinde bulunmuştu.

SAYIN ERGÜN'LE YA DA MHP İLE İLGİLİ SORUNUM YOK

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin mevcut Başkanı Cengiz Ergün'le kişisel bir sorunu olmadığını kaydeden Özdağ, “Benim ne Sayın Cengiz Ergün'le ne de Milliyetçi Hareket Partisi'nin tüzel kişiliği ile Devlet Bahçeli'nin genel başkanlığıyla veya oradaki MHP il başkanı veya yönetimi ile ilgili bir sorunum yok.Ben buradaki icraatları ve uygulamaları eleştiriyorum. Mesela sularımızda, il ve ilçelerin 14'ünde mikrop var diyorum. 137 mahallemizin sularında sorun var. Ben şimdi bunları söylemeyip halkı, çevreyi düşünmeyim mi? Bunları söyleyince neden kötü adam olayım ki? Ben Manisa'daki muhalefetimi seviyeli yapıyorum. Her parti belirlemiş olduğu adaylarıyla yerel seçimlere girecek. Öyle gözüküyor ki Cumhur ittifakı devam edecek ama MHP, Yerel Seçim için rakibimizdir. Eğer teşkilatlar, kadın kolları beni istiyorsa, genel merkez de bu sese kulak verirse, biz aday oluruz, kazanırız. Şu anda AK Parti olarak Manisa'da 24 Haziran’da 360 bin oy aldık. Aday olmam halinde biz bunu 460 bine çıkartırız, hatta üstüne de çıkarız, İyi Parti'den, MHP'den, CHP'den, HDP’den, BBP’den, Saadetten oy alırım, Ak Partinin oylarını muhafaza ederim. Ben orada her kesimden; Türk, Türkmen, Alevi, sağcı, solcu, dinli dinsiz iltifat gören bir birisiyim. Çünkü ben herkese hizmet ettim, hizmetimi yaparken de şu partili bu partili demedim. Evet AK Parti'den seçildim ama ben Manisalıların milletvekiliyim diyerek her telefonu açtım. Gece bir buçukta kızımız kaçtı diyenlerin kızını bulmak için kendimizi görevli atfettik. Hz.i Ömer'in dediği gibi, Fırat'ın kenarında koyun kaybolsa bizden sorarlar diyerek ben o şehrin Ömer’i olmaya çalıştım” diye konuştu.

ADAY OLURSAM HEDEFİM EN AZ YÜZDE 50 OY ALMAK

Aday olması durumunda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kazanacağını ve bunuda öncelikle partisine hediye edeceğini belirten AK Parti 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Bizim oyumuz şu anda Manisa'da %40 daha önce %46 aldık, Bu oyu % 50'nin üzerine çıkarırız. Her referandumda biz %50’nin altında oy aldık ve Türkiye'ye yük olduk. Manisa'da alacağımız Büyükşehir Belediye Başkanlığı aynı zamanda Muğla'ya, Aydın’a, İzmir’e moraldir. Burası şehzadeler kentidir. Şehzadeler kentinin başka şehirler üzerinde siyasi, ekonomik olarak etkisi olur. Aynı zamanda kalkınan bir şehir, ihracatta 7. sırada, İzmir bizim önümüzde, geçeceğiz. Sayın Binali Yıldırım bir milletvekili olarak“İzmir geçeceğiz” dememizden rahatsız olabilir, üzülebilir ama aynı zamanda bir TBMM Başkanı olarak da sevinir. İddialıyız ekonomik alanda İzmir'i geçeceğiz.”


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi