Selçuk Özdağ'dan Büyük Atatürk koşusunun iptaline sert tepki

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Büyük Atatürk Koşusu'nun pandemi bahane edilerek iptal edilmesine yaptığı yazılı basın açıklamasıyla sert tepki gösterdi.

Selçuk Özdağ'dan Büyük Atatürk koşusunun iptaline sert tepki
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı’nı yönetmek üzere, beraberindeki Heyet-i Temsiliye ile 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişi milli mücadelenin en mühim gelişmelerinden biri olması sebebiyle 1936 yılından bu yana geleneksel olarakdüzenlenen 27 Aralık tarihindeki Büyük Atatürk Koşusunun pandemi gerekçesiyle Ankara Valiliği'nce iptal edilmesine Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ sert tepki gösterdi. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Özdağ;" Buradan Ankara Valisine, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ve Cumhurbaşkanına bu sefer bu hatadan dönün diyoruz." dedi.
"BU HATADAN DÖNÜN"
Özdağ açıklamasında;" Bir coğrafya ne zaman vatan olur? Onun uğrunda canından ve malından vazgeçenlerin fedakarlıkları ile. Peki bir vatanın ülke olması, devlet olması nasıl olur derseniz işte o zaman milletlerin dili, kültürü, örfü, acıları ve mutlulukları ile tarihi şahsiyetleri akla gelmelidir. Her olayda tarihi olayları ve şahsiyetleri yarıştırır olduk. Akif ile Fikret’i, Necib Fazıl ile Nazım’ı, Çanakkale ile Kut-ül Amare’yi Abdülhamit ile Atatürk’ü yarıştıran, birini diğerine tercih etme hoyratliğını üzerimize boca eden anlayışı reddediyoruz. Hepsi bizimdir. Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişi, milli mücadelemizin sembollerinden biridir. Büyük Atatürk koşusunun pandemi bahane edilerek iptal edilmesi ve fakat başka spor müsabakalarının bundan vareste tutulması bu zihniyetin tarihimize ve milli sembollerimize olan bakış açısını göstermektedir. Buradan Ankara valisine, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve Cumhurbaşkanına bu sefer bu hatadan dönün diyoruz.  Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 101. Yılını 101 kere maşallah diyerek kutluyor saygı, minnet ve şükranlarmı sunuyorum." şeklinde konuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Gelecek'te Soma Ali Çırak'ın
Gelecek'te Soma Ali Çırak'ın