Selçuk Özdağ, MHP Manisa'daki son yaşananları eleştirdi

MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk MHP'nin 24 Ocak'ta Ankara'da gerçekleştirdiği Belediye Başkan Adaylarını tanıtım töreninin öncesinde 20 Ocak'ta Facebook kişisel sayfasında yaptığı yaptığı paylaşımdan dolayı görevden alındı. MHP Genel Merkezi yaptığı açıklamayla Manisa İl Başkanlığının geçici olarak kapatıldığını duyuldu. MHP Manisa'da bu yaşanan hadiselere AK Parti'nin ülkücü kökenli eski Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Twitter sayfasından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Selçuk Özdağ, MHP Manisa'daki son yaşananları eleştirdi
Bilindiği üzere Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin MHP’li mevcut belediye başkanı Cengiz Ergün’ün yeniden aday gösterileceğini açıklamıştı.
Görevden alınan MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk ise, partinin aday tanıtım toplantısından dört gün önce sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. MHP’li Öztürk 20 Ocak'ta yaptığı paylaşımında, “24 ünde Ankara'da tanıtım öncesi uyarıyorum! Parti kurumsal kimliğinin üstünde kimlik yoktur. Parti'den gelen talepleri yerine getirmeyecekseniz parti sayesinde oturacağınız makamlara talip olmayın ki sonrasında üzmeyelim, üzülmeyin. Kendisine güvenen parti'nin üstünde olduğunu düşünen adaylar için işte doğru zaman. Bağımsız aday olabilirsiniz veya Zillet aday bulamıyor buyurun öz güveni yüksek olanlar...” şeklinde paylaşım yapmıştı. Öztürk bu paylaşımında isim vermeden MHP’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü eleştirmişti.
MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve 31 Mart yerel seçimleri Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ise, Manisa için yeniden aday gösterilmesi sonrasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile makamında görüştü. Ergün’ün Devlet Bahçeli ile görüşmesinde, Manisa’da yaşananları aktardığı, bunun üzerine de MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk’ün görevden alındığı, parti il merkezinin de geçici bir süre kapatıldığı iddia ediliyor.
MHP’nin Manisa kararı sonrasında, AK Parti’nin Manisa eski Milletvekili Selçuk Özdağ’ın sosyal medya hesabından attığı mesajlar dikkat çekti. AKP’li Selçuk Özdağ, isim vermeden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sert çıkarak şöyle yazdı: “Günümüz siyasetçileri siyasi kimliklerini 12 Eylül döneminin kavgalı ortamında edindiler. Onun için de kullandıkları dil 12 Eylül'ün kavga ve gerilimlerinin izlerini taşır. Siyaset yapma biçimleri biz -onlar, mümin-kafir, faşist-komünist, hain-vatansever gibi ayrıştırıcı ve ötekileştirici şablonlara dayanır. Kendilerini, hakkın merkezine yerleştirirken ötekileri şeytanın yanına yerleştirirler. Böyle olunca da yapılan siyaset biçimi milletin hamle gücünü, gerilimini, öz güvenini sarsmaktan başka işe yaramıyor.”
Haber. Hakan ÖZEN
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak