Selçuk Özdağ, "Manisa'da yerelde ittifak olmayacak ama kazanan Cumhur ittifakı olacak"

AK Parti 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Doç. Dr. Selçuk Özdağ 2019 yerel seçimleri öncesinde iddialı konuştu. AK Parti'de Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilme noktasında tüm araştırma ve anketlerde uzak fark önde çıkan Özdağ, “AK Parti Manisa’da beni aday yapacak. MHP ile yarışacağız. Manisa’da ittifak olmayacak” dedi.

Selçuk Özdağ,
AK Parti - MHP yerel ittifakında Manisa'da durumun ne olacağıyla ilgili çeşitli görüş ve iddialar ortaya atılırken AK Parti'de önceki dönem Genel Başkan Yardımcılığı ve 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekilliği yapmış şimdi de ismi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığında uzak farkla önde olan Doç. Dr. Selçuk Özdağ iddialı konuştu. 2019 yerel seçimleri öncesinde Manisa'da AK Parti - MHP ittifakının olmayacağını kaydeden Özdağ partisinin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak kendisinin gösterileceğini ve uzak farkla kazananın sadece AK Parti olmayacağını aynı zamanda Cumhur ittifakı da olacağını belirtti.
“Biz AK Parti’nin Manisa’da aday çıkaracağını ve AK Parti’nin adayının Selçuk Özdağ olacağını biliyoruz. MHP’nin adayı Cengiz Ergün açıklandı, AK Parti’nin adayı da açıklanacak" diyen Özdağ, "Burada iki güçlü figür var. Birincisi; geçen dönem belediyeyi kazanmış ama sonra dördüncü sırada olan bir parti var. Diğeri de; birinci olan yaklaşık 400 bin oy alan bir parti var” şeklinde konuştu.
YA BEN KAZANACAĞIM YA CENGİZ ERGÜN KAZANACAK!
Özdağ ayrıca, “Burada ya onlar kazanacak ya biz kazanacağız. Bu da Cumhur İttifakı kazanacak demek. Başka bir partinin şansı yok. Ya Selçuk Özdağ ya Cengiz Ergün kazanacak. Bunun ittifakını tabandaki seçmen yapacak. Bunun neticesinde kazanan da Cumhur İttifakı olacak. Manisa’da biz yarışmak istiyoruz. Yarışalım diyoruz” açıklamasını yaptı.
AK PARTİLİ ADAMIN MHP’Lİ EŞİNİ BELEDİYEDEKİ İŞİNDEN ATTI!
MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün’e partisinin tabanı tarafından tepki olduğunu söyleyen Özdağ, geçmişte yaşanan bir olaydan örnek verdi. Özdağ, “Cengiz Ergün’e karşı da bir tepki var. Neden? Çünkü 10 yıl içinde AK Parti’yle ciddi bir mücadele etti bu adam! Sayın Numan Kurtulmuş mesir şenliklerine geldiğinde bir aile onu çay içmeye davet etti. Hanımefendi MHP’li kocası AK Partili. Kocası davet etmişti. Bu olay gazetelere yansıyınca kadının belediyedeki işine son verdi Cengiz Ergün. Bunun gibi yüzlerce örnek var. Cengiz Ergün’e karşı AK Parti tabanında ciddi bir tepki var” diye konuştu.
İTTİFAK MANİSA’DA OLMAYACAK!
“Her ne kadar ittifak da olsa Manisa seçmeni farklıdır” sözleriyle açıklamalarını sürdüren Özdağ, “Geçen dönem bizden de CHP’den de 80 bin oy MHP’ye gitmişti. MHP’nin bugün orada 110 bin oyu var İYİ Parti’nin 130 bin oyu var. Böyle bir ortamda biz yarışalım diyoruz, yarışacağız ve Allah nasip ederse AK Parti kazanacak. Biz Manisa’yı daha doğru yöneteceğiz. İttifak Manisa’da olmayacak. Benim kanaatim o şekildedir. Biz yarışırsak kazanacağız ve Cumhur İttifakı kazanacak” ifadelerini kullandı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret