Öcmenler; “Vatandaşına 'Gerekirse öl' diyen zihniyete sessiz kalmayacağız”

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Gizem Satıoğlu Öcmenler Prim borçlarını ödeyemeyen Bağ-Kur ve Genel Sağlık Sigortası (GSS) yükümlüsü vatandaşların 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle sağlık hizmetlerinden yararlanamadığını kaydederek, “Hiç bir vatandaşımız “Paran yoksa gerekirse öl!” zihniyetine terkedilemez. Bu zihniyete karşı sessiz kalmayacağız. Bu durumda olan yaklaşık 5 Milyon insanımızın yeniden sağlık hizmetinden yararlandırılması sosyal devlet olmanın bir gereğidir” dedi.

Öcmenler; “Vatandaşına 'Gerekirse öl' diyen zihniyete sessiz kalmayacağız”

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Gizem Satıoğlu Öcmenler işsiz kalması sonucu Genel Sağlık Sigortası Primini yatıramayan vatandaşlarla, prim borcunu ödeyemeyen BAĞKUR'a bağlı mükellle ve bakmakla yükümlü oldukları ailelerinin 1 Ocak tarihi itibariyle sağlık hizmetinden yararlanamadığını belirterek, “Bir yanda sonucu ne alacağı belirsiz Kanal İstanbul projesinde 110 Milyon Dolar akıtılmak isterken diğer tarafta maddi yetersizlik ve borcundan dolayı sağlık hizmeti tek taraflı olarak sona erdirilmiş olan vatandaşları çaresizliğe iten bir iktidar tablosuyla karşı karşıyayız. Temennimiz sosyal devlet olmanın gereği yerine getirilerek sağlık hizmetinden yararlanamayan hiç bir vatandaşımızın kalmamasıdır. Paran yoksa gerekirse öl! diyen bir zihniyete sessiz kalmayacağız” diye konuştu.

Primini ödeyemeyen Bağ-Kur ve Genel Sağlık Sigortalı yaklaşık 5 milyon kişinin an itibariyle sağlık hizmetinden yararlanamadığını belirten Öcmenler sözlerine şöyle devam etti, “Aylık geliri 3'te birden az olan vatandaşların sağlık sigortası primleri devlet tarafından ödenmektedir. Ancak işleri iyi gitmeyen veyahut işyerini kapatmak zorunda kalıp BAĞKUR sigorta primini ödeyemeyen esnafımızla, geçmiş dönemlerde Genel Sağlık Sigotası primini ödeyemeyen vatandaşlarımız prim borçlarını ödeyemedikleri gerekçesiyle sağlık hizmetinden yararlanamamaktadır. Bu vatandaşlara yeni bir yapılandırma hakkı tanınarak sağlık hizmetinden yararlanmalarının önü açılmalıdır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Gelecek'te Soma Ali Çırak'ın
Gelecek'te Soma Ali Çırak'ın