Öcmenler, Ülkücü katili Ceyhun'un Büyükelçi atanmasına tepki gösterdi

Gelecek Partisi Kurucularından Gizem Satıoğlu Öcmenler eski Dev-Yol'cu Ozan Ceyhun'un Viyana Büyükelçisi atanmasına tepki gösterdi. Ceyhun'un eli kanlı eski bir terör örgütü üyesi olduğunu kaydeden Öcmenler, “Ülkücü Mustafa Erol'un Şehit edilmesinin planlayıcısı eski bir terör örgütü üyesinin Türkiye'yi temsilen Viyana Büyükelçiliğine atanması yürekleri yaralamıştır. Bu atama derhal gözden geçirilerek yanlıştan bir an önce dönülmelidir” dedi.

Öcmenler, Ülkücü katili Ceyhun'un Büyükelçi atanmasına tepki gösterdi

Eski Dev-Yol terör örgütü liderlerinden ve İstanbul'daki Adana Erkek Öğrenci Yurdu'nun bombalanarak Ülkücü Mustafa Erol'u şehit edilişinin planlayıcısı Ozan Ceyhun'un Viyana Büyükelçiliğine atanmasına tepkiler artarak devam ediyor. Bu tepkilerden biri de Gelecek Partisi Kurucularından, Politikaları İzleme Kurulu Üyesi ve Manisa İl Koordinatörü Gizem Satıoğlu Öcmenler'den geldi. Ceyhun'un İstanbul'daki Adana Erkek Öğrenci Yurdu'nu bombalayarak Ülkücü Mustafa Erol'u şehit eden ve hakkında idam cezasıyla iddianame hazırlanınca Avusturya'ya firar eden terör örgütü Dev-Yol'un elebaşlarından biri olduğunu kaydeden Öcmenler, bu atama kahraman Türk milletinin yüreğini yaralamıştır ve derhal bu atamanın gözden geçirilerek yanlıştan dönülmelidir” dedi.

Öcmenler, Ozan Ceyhun'un Ülkücü Mustafa Erol'un Şehit edilmesinin ardından yurtdışına kaçtığını yıllar sonra da zaman aşımından yararlanarak Türkiye'ye geri döndüğünü kaydederek, “Öncelikle, “Vatanım, devletim ve bayrağım” diyen bir Ülkücünün Şehit edilmesinin baş sorumlusu, Bir öğrenci yurdunun bombalanmasının planlayıcısı eski bir Dev-Yol'cu nasıl oluyor da Türkiye'yi temsilen Viyana Büyükelçiliğine atanabiliyor. Bu dahi ağzına Ülkücü Mustafa Pehlivan'ın adını alarak mektubunu okuyanların, her fırsatta bekadan söz edenlerin beka derken siyasi bekalarını koruduğunu, Ülkücüleri ise maalesef siyasi bir araç olarak kullanmaktan kaçınmadıklarını ayen beyan ortaya koyuyor. Türk Milliyetçileri bu ülkenin birer sigortası olup bu vesileyle tüm Ülkücü Şehitleri rahmetle anıyor, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'yi gereğini yapmaya ve tüm bu yaşananları kamuoyunun vicdanına bırakıyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret