Öcmenler, “Türkiye'de reel işsizlik nüfusu 10 Milyona dayandı”

Gelecek Partisi Politikaları İzleme Kurulu Üyesi ve Manisa İl Koordinatörü Gizem Satıoğlu Öcmenler Türkiye'nin en büyük sorununun işsizlik olduğunu belirterek reel işsizlik nüfusunun 10 Milyona dayandığını kaydetti.

Öcmenler, “Türkiye'de reel işsizlik nüfusu 10 Milyona dayandı”

Türkiye'de en büyük sorunun işsizlik olduğunu belirten Gelecek Partisi Politikaları İzleme Kurulu Üyesi ve Manisa İl Koordinatörü Gizem Satıoğlu Öcmenler işsizliğin özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgesinde terörü de tetiklediğini kaydetti. Öcmenler, “Resmi verilere baktığımızda her ne kadar işsiz nüfus 4,5 Milyon olarak gösterilse de TÜİK'in hangi kaygılarla ve kimler tarafından istitistik raporlarını ortaya koyduğu bellidir. Hem “Biz milletin teveccühü ile iktidardayız” diyeceksiniz hem de toz pembe tablolarla bu kadirşinas milletin gözünü boyamaya, algı operasyonuyla gerçeklerden uzak açıklamalarla oyuna talip olmaya devam edeceksiniz. Bu anlayış olsa olsa belki zambiya adalarında olur ama aziz milletimiz artık bunları yutmuyor” dedi.

BATIK KREDİ 150 MİLYAR TL

“Çarpık, plansız ekonomi ve politika yönetimi piyasaları da aşırı derece de etkilemekte olup korkarım ki her geçen gün batık bankalar dönemi artarak devam edecek” diyen Öcmenler, “Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde BDDK bankaların takipteki kredileriyle ilgili paylaşımda bulundu. Bu veri paylaşımına göre takipteki krediler 2019 yılında yüzde 5.35'e çıkmış durumda. 53 Milyar 447 Milyon TL'lık bir artış söz konusu batık kredilerde, batık kredi ise 150 Milyarı aşmış durumda. Türkiye ekonomisi adeta her geçen gün uçurumun kenarına daha da fazla sürünmekte olup AKP Hükümeti tüm bu yaşananlarda adeta dilsiz, sağır sultanı oynamaya devam ediyor” dedi.

TÜRKİYE YOKSULLUK SINIRINDA YAŞIYOR

“Vatandaşın beli her geçen gün daha çok bükülürken İktidar partisi ve onun destekçisi ittifak ortağı MHP Elazığ ile Malatya Depreminin araştırılması için Mecliste verilen önergeyi reddederken Ahlat'taki Cumhurbaşkanlığı Sarayı için yasa çıkarma derdine düşmüştür” diyerek sözlerine devam eden Gizem Satıoğlu Öcmenler, “Ekomodeki sıkıntıdan ise adını dahi telaffuz etmekte zorlandığımız hiç duymadığımız vergiler vatandaşa dayatılarak işin içinden çıkılmaya çalışılıyor. Birleşik Metal İş Sendikası'nın son yaptığı açlık ve yoksulluk sınırı açıklamasına göre açlık sınırı 2 Bin 500, yoksulluk sınırı ise 7 Bin 500 olarak açıklandı. Buna göre Türkiye'de bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki kişiler ballı kaymak hayatına devam ederken geri kalan 70 Milyona yakın vatandaşımız yoksulluk sınırının altında yaşamaya mahkum edilmektedir” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi