Öcmenler, “Türk Milliyetçileri Ülkemizin Çimentosudur”

3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle açıklamada bulunan Gelecek Partisi Ticaret Politikaları Başkan Yardımcısı Gizem Satıoğlu Öcmenler, “Türk milliyetçileri ülkemizin ve bölünmez bütünlüğümüzün çimentosudur dedi.

Öcmenler, “Türk Milliyetçileri Ülkemizin Çimentosudur”

3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulunan Gelecek Partisi Ticaret Politikaları Başkan Yardımcısı Gizem Satıoğlu Öcmenler, “Türkçülük Günü büyük Türk milliyetçisi Hüseyin Nihal Atsız liderliğinde Turancılık şuur ve ülküsüyle 1944 yılında başlatılan mücadelenin devamında 1945 yılında “Ankara Nümayışı”nı anmak amacıyla, ilk defa 3 Mayıs 1945 tarihinde Tophane Askerî hapishanesinde Nihal Atsız, Zeki Velidi Togan, Nejdet Sançar ve Reha Oğuz Türkkan'ında aralarında bulunduğu 10 Türk Milliyetçisi tarafından kutlanmıştır. Daha sonraki senelerde de devam ederek günümüze gelmiştir. Türkçülük Günü, Türk-İslam davasına gönül veren herkes için büyük önem taşımaktadır. Türk milliyetçileri ülkemizin bekasının sigortası, vatanımızın bölünmez bütünlüğünün güvencesidir. Türk milliyetçileri Türk milletinin birliğini, beraberliğini ve bölünmez bütünlüğünün savunucusu olmuş ve daima da olmaya da devam edecektir. Türk milliyetçileri şartlar ne olursa olsun ülke birlik ve beraberliğimizin yanında ekonomik, sosyal ve kültürel istikrarında temelidir” diye konuştu.

“Türk Milliyetçileri ‘söz konusu vatan olunca gerisi teferruattır' düşüncesiyle vatanına ve milletine bağlı gönüllü erleridir” diyen Öcmenler sözlerine şöyle devam etti, “Şu iyi bilinmelidir ki! Ülkeyi etnik kimliklere bölerek Türk kimliğini de ayaklar altına alanları, Türk milliyetçileri asla ve asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş ve dava adamları Nihal Atsız, Orhan Şaik Gökyay, Fethi Tevetoğlu ve daha birçok Türk milliyetçilerini rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi