Öcmenler, “Siyasi hırslarımız milli bekamızın önüne geçmemeli”

Gelecek Partisi Politikaları İzleme Kurulu Üyesi ve Manisa İl Koordinatörü Gizem Satıoğlu Öcmenler Regaib Kandili nedeniyle mesaj yayımlayarak Türk ve İslam Dünyası'nın Kandilini kutladı. Kandillerin kardeşlik duygularının, manevi hassasiyetin, yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı özel geceler olduğunu kaydeden Öcmenler Türkiye'nin her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu siyasi hırsların manevi değerlerin ve milli bekanın önüne geçmemesi gerektiğini kaydetti.

Öcmenler, “Siyasi hırslarımız milli bekamızın önüne geçmemeli”

Regaib Kandili nedeniyle mesaj yayımlayarak Türk ve İslam Dünyası'nın Kandilini kutlayan Gelecek Partisi Politikaları İzleme Kurulu Üyesi ve Manisa İl Koordinatörü Gizem Satıoğlu Öcmenler birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu kaydederek, “Başka Türkiye yok!” vurgusunda bulundu. Siyasi ihtirasların maneviyatı köreltmemesi gerektiğini belirten Öcmenler, “Bizim için hasıl olan devlettir, vatandır, bayraktır ve bu gökkubbe altında devletimize, milletimize hiç bir ihtirasa kapılmadan hizmet etmektir. Allah'ın izniyle bu aziz vatan toprakları üzerinde bayraklar inmeyecek, ezanlar dinmeyecek” diye konuştu.

KANDİLLER AYNI ZAMANDA MUHASEBE GECELERİDİR

Kandil gecelerinin aynı zamanda kişinin kendi kendisiyle muhasebe etmesi gereken geceler olduğunu kaydeden Öcmenler sözlerine şöyle devam etti, “Herkes bu gece mübarek Regaib Kandil gecesinin feyziyle birlik ve beraberlik duygularını daha da güçlü kılarken bir taraftan kendisiyle, “Ben bu vatan toprakları üzerinde vatanıma, devletime, milletime yeterli hizmeti ediyor muyum? Bu toprakların üzerinde bahtiyar bir şekilde yaşarken sevaplarım, güzelliklerim, hizmetlerim yeterli mi? günahlarım, hatalarım var mı var ise bunları nasıl düzeltebilirimin de muhasebesini yapmalıdır. Unutmayalım ki Dünya'nın en güzel toprakları üzerinde yaşıyoruz ve hepimizin bu vatana hizmet borcu var. Bir tarafta hizmetimizi yaparken bulunduğumuz konum, mevki, madde zenginliği bizi ihtiraslarımıza yenik düşülmemeli. Siyasi, ticari ve ekonomik hırslar hiç bir zaman ülkemizin, bu vatan topraklarının bekasından daha önemli değildir. Allah bizleri ihtirastan kurtulsun, ihlas sahibi olmamızı vesile kılsın inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle Türk ve İslam Dünyası'nın Regaib Kandilini kutluyorum. Terörle mücadelenin kahramanlarına, askerimize, polisimize bu mübarek Kandil gecesinde hayır dualarımı gönderiyor, Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi