Öcmenler, “Millet can AK Parti siyasi hesap derdinde”

İstanbul Şehir Üniversitesi kapatılma kararının zamanlama açısından da abeste iştigal olduğunu kaydeden Gelecek Partisi Politikaları İzleme Kurulu Üyesi Gizem Satıoğlu Öcmenler, “Koronavirüs krizinde millet can derdindeyken AK Parti iktidarı aldığı kararlar ve uygulamalarıyla adeta bu kriz dönemini kendi adına fırsata çevirme hesabının derdine düşmüştür. Kendi partisine mensup olmayan örnek belediyecilik uygulamalarının önüne geçmek ve İstanbul Şehir Üniversitesini kapatmak bunu doğrulamakta olup siyasi ahlak açısından da sorgulanmalıdır” dedi.

Öcmenler, “Millet can AK Parti siyasi hesap derdinde”

Bilim ve Sanat Vakfına ait olan İstanbul Şehir Üniversitesi YÖK Kanunu’nda yapılan değişiklik ile kapatılacağını kaydeden Gelecek Partisi Kurucularından ve Politikaları İzleme Kurulu Üyesi Gizem Satıoğlu Öcmenler, “18 yıldır devlete ait kurumları, yerli ve milli olan herşeyi satanlar, sırf rant uğruna özelleştirenler yerli ve millilikten söz de edemezler, İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerini ve öğretim görevlilerini de darmaduman edemezler. Kapatıyorum demek çare değil eğitimde yeni bir kriz yaratmaktır, Türkiye'nin geleceğine ve eğitim, öğretime vurulan bir darbedir. Öğrencilere ve Öğretim Görevlilerine ne olacağını düşünmeden; eğitim hayatını tepetaklak edecek kararlar almak ve böyle bir süreci işletmek sadece rant odaklıdır. Bu yanlıştan bir an önce dönülmeli ve İstanbul Şehir Universitesi tam donanımlı her biri branşında uzman Öğretim Görevlileri, İdarecileri ve okulda okuyan Öğrencileriyle örnek bir Üniversite olma özelliğini devam ettirmelidir” diye konuştu.

İstanbul Şehir Üniversitesi kapatılma kararının zamanlama açısından da abeste iştigal olduğunu kaydeden Öcmenler, “İstanbul Şehir Üniversitesiyle ilgili bir tane dahi kanunsuzluk söz konusu değilken dahi sırf siyasi hesaplaşma ve baskı unusuru kullanılarak böylesine bir kararı alanları ve uygulayanları tarih asla unutmayacak ve affetmeyecektir” dedi.

AK Parti'nin virüsle mücadeleyi bir kenara bırakarak muhalefet partileriyle hesaplaşma derdine düştüğünü kaydeden Gelecek Partisi Kurucularından ve Politikaları İzleme Kurulu Üyesi Gizem Satıoğlu Öcmenler, “İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere kendi partisinden olmayan Belediye Başkanları tarafından gıda yardım kampanyaları ve diğer yardımlar birer birer AK Parti iktidarının kin ve garezi içerisinde engellenirken Manisa'da AK Partili Yunusemre Belediye Başkanlığının üstelik AK Partili bir Milletvekili eşliğinde gıda paketi dağıtması yapılan yardıma siyaset bulaştırmaktır. Belediyeler arasında ayrım yapmak, vatandaşa hizmette belediyeleri dışlamaya çalışmak, elini kolunu bağlamaya kalkışmak herşeyden önce milletimize haksızlıktır, vicdani değildir. Yardımlaşma dayanışma güzeldir ama Bu yardımlaşma siyasi hesap gözetilmeden, ayrımcılık yapılmadan gerçekleşmelidir” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi