Kararsızların oy ihtimali ilk defa bu kadar yüksek oldu

Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet bugünkü köşesinde AK Parti'nin seçim anketine dair dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Acet yazısında, "Ankara özelinde 4 bine yakın seçmenle yüz yüze yapılan bir kamuoyu araştırmasının sonuçlarını gördüm. Bu araştırmaya göre Ankara’da yaşayıp da oy kullanma hakkına sahip olanların yüzde 26’sı 'Kararsızım' diyor" ifadesinde bulundu.

Kararsızların oy ihtimali ilk defa bu kadar yüksek oldu
Türkiye 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere odaklanırken, yapılan anketler de dikkat çekiyor.
Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet ise, bugünkü köşesinde AKP'nin seçim anketine dair dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.
Mehmet Acet, AKP'de anketlerden AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamze Dağ'ın sorumlu olduğunu hatırlatırken, Dağ'ın önüne konan anketlerde, "Oy vermeye gitmeyeceğim" diyen vatandaşların oranında ciddi artış olduğunu ifade etti.
"Ankara özelinde 4 bine yakın seçmenle yüz yüze yapılan bir kamuoyu araştırmasının sonuçlarını gördüm. Bu araştırmaya göre Ankara’da yaşayıp da oy kullanma hakkına sahip olanların yüzde 26’sı 'Kararsızım' diyor" diyen Acet, "Bu veri iki şeye tekabül ediyor:
1- Mehmet Özhaseki için de Mansur Yavaş için de seçimlerin ‘çantada keklik’ olmadığına.
2- Seçimin kazananının 'Kararsızım' diyenlerin büyük bölümünün yapacağı ortak tercihe göre belli olacağına" diye belirtti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı