Başkan Akın, "Turgutlu'da tarih yazdık"

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği (DGYD) Yönetim Kurulu Üyeleri 31 Mart seçimlerinde Turgutlu Belediye Başkanlığı'na seçilen Çetin Akın'a ve Turgutlu İlçe Kaymakamı Uğur Turan'a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ilçede ilk defa bir CHP'li adayın seçimleri kazandığını ifade ederek tarih yazdıklarını kaydederken DGYD Başkanı Hakan Özen seçimlerin bir bayrak yarışı olduğunu belirterek Akın'a başarılar diledi.

Başkan Akın,

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Turgutlu İlçe Temsilciliğinin düzenlediği program kapsamında DGYD Yönetim Başkanı Hakan Özen ve Yönetim Kurulu Üyeleri Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve Turgutlu İlçe Kaymakamı Uğur Turan'a nezaket ziyarette bulundu. Ziyarette Özen'in yanısıra DGYD Denetim Kurulu Başkanı Ali Bankoğlu, Turgutlu İlçe Temsilcisi Haşim Karataş, Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Özbaş, Mustafa Ali Öztürk ve dernek üyesi Gazetecilerle, köşe yazarları bulundu.

HALKLA İÇİÇE HİZMET ANLAYIŞI HAKİM OLACAK”

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve basına büyük önem verdiklerini kaydedenTurgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın öncelikle mahalli idareler yönetiminde uzun yıllara dayanan deneyimleri olduğunu söyledi; Başkanlık sürecindeki altyapısını destekleyecek tecrübelerini sahaya yansıtırken öncelikle halkla iç içe bir hizmet anlayışını öne çıkaracağını vurguladı.

31 MART'TA BİR TARİH YAZDIK”

İlk yapılacak işlerden birinin Belediye gelir-giderlerinin düzenlemesi olduğunu ve bu süreçte makam aracını kullanmayacağını ifade eden Akın, Turgutlu’ da sanayi sektörünün gelişimi ve istihdam sağlamaya dönük yatırımların belediye tarafından teşvik edileceğini belirterek 31 Mart seçimlerinde Turugtlu'da ilk defa bir CHP'li adayın seçimleri kazandığını ifade ederek tarih yazdıklarını kaydetti.

ŞEFFAF BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI SAVUNUYORUZ”

Turgutlu'da iş sahasının genişleştirilmesi ve kalifiye mesleki personelin yetiştirilmesi anlamında Turgutlu OSB yönetimi ile bir teknik lisenin kurulmasıyla ilgili görüşmelerin devam ettiğini kaydeden Akın, aynı zamanda konuyla ilgili olarak hayırseverlerle istişare halinde olduklarını belirtti.

Şeffaf bir belediyecilik anlayışını savunduklarını dile getiren Akın, "Belediye İmar Müdürlüğünde işlemlerin şeffaflıkla yürütüleceğini bunun ilk aşaması olarak buzlu camları kaldırdıklarını, nikah dairesini ayrı bir bölüme kaydırıp, vatandaşların işlemlerini daha rahat ve kısa bir şekilde bitirmeleri için çalışmaların sürdüğünü söyleyerek, sivil toplum kuruluşları ile iletişimi güçlü kılacaklarını ve eğitim kültür çalışmalarına ağırlık vereceklerini dile getirdi.

DGYD TURGUTLU'DA DA ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATACAK

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın'a basına verdiği önemden dolayı teşekkür eden Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özen, basın belediye işbirliği içerisinde Turgutlu ilçesinde önemli faaliyetlere ve projelere imza atmaya hazır olduklarını belirterek ilçe genelinde bu sorumluluğu özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı Gazeteci Haşim Karataş'a verdiklerini ve kendisini İlçe Temsilcisi olarak atadıklarını kaydetti.

DGYD Başkanı Özen ve beraberindeki dernek yöneticilerinin ziyareti Başkan Akın'dan sonra Turgutlu İlçe Kaymakamı Uğur Turan'a gerçekleşti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette milli ve manevi değerlerin önemine vurgu yapan Turan basının temiz ve güçlü isimlerinin Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği çatısında altında buluşmasına dikkat çekti. DGYD Başkanı Özen'in 2019 Şubat ayında Manisa'da gerçekleştirdikleri Şehit Emanetleri Sergisini Turgutlu'da da açılması yönündeki talebine olumlu bakan Turan “Şehitlerimiz ve onların aziz hatıraları, emanetleri için ne yapsak azdır. Konuyla ilgili yapılması gereken ne varsa detaylarını görüşmek üzere hazırız” dedi. Ziyaretlerde ayrıca DGYD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özen ile Turgutlu İlçe Temsilcisi Haşim Karataş Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın'a çiçek, DGYD Yönetim Kurulu Üyesi Osman Özbaş ise günün anısına uygun olarak Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve Turgutlu İlçe Kaymakamı Uğur Turan'a “Manisa Şehir Yazıları” isimli kitabını hediye etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi