Ahmet Davutoğlu'nun A takımında kimler var?

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde kurulan Gelecek Partisi il ve ilçe kongrelerini tamamlayıp yeterli sayıya ulaşmasının ardından 1'inci Olağan Genel Kongresi'ni 1 Kasım'da gerçekleştirildi.

Ahmet Davutoğlu'nun A takımında kimler var?
Gelecek Partisi, Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirdiği Parti Yönetim Kurulu (PYK) toplantısının ardından Parti Başkanlık Kurulu ile "gölge kabine" olarak nitelendirilen Politika İzleme Kurulu başkanlarını açıkladı.
Ahmet Davutoğlu'nun A takımını oluşturan Başkanlar Kurulu'nda 18, Politika İzleme Kurulu'nda 19 kişi yer aldı. Daha önce 16 kişiden oluşan Politika İzleme Kurulunun yanı sıra 'Kurumsallaşma Danışma Kurulu', 'Siyasi Söylem Danışma Kurulu', 'İç Denetim Danışma Kurulu' adında 3 kurul daha kuruldu.
Gelecek Partisi'nin önerdiği parlamenter sistem modelinin yazıcılarından Anayasa hukukçusu Prof. Dr. Serap Yazıcı partinin başkanlık kurulunda İnsan Hakları Başkanı olarak belirlenirken, yine parlamenter sistemin yazıcısı hukukçu Ergun Özbudun ise yeni kurulan Siyasi Söylem Danışma Kurulu'nda yer aldı.
Ahmet Davutoğlu'nun A Takımı'nda yer alanlar şu isimlerden oluşuyor...
Parti Başkanlık Kurulu ve Parti Sözcüsü: Serkan Özcan Siyasi İşler Başkanı: Nedim Yamalı Teşkilat Başkanı: Selim Temurci Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı: Ayhan Sefer Üstün Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı: Selçuk Özdağ Politika İzleme Kurulu Başkanı: Feridun Bilgin Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı: Doğan Demir İletişim Başkanı: Mustafa Mente Dış İlişkiler Başkanı: Ümit Yardım Sosyal Politikalar Başkanı: Abdullah Başcı Araştırma, Geliştirme ve Bilişim Başkanı: Neslihan Çevik İnsan Hakları Başkanı: Serap Yazıcı Parti İçi Eğitim Başkanı: Mehmet Ali Pulcu Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı: Sema Silkin Ün Kadın Politikaları Başkanı: Habibe Çiftçioğlu Başer Gençlik Politikaları Başkanı: Mustafa Gözel İdari ve Mali İşler Başkanı: Feramuz Üstün Genel Sekreter: Kani Torun
Politika İzleme Kurulu
Adalet Politikaları Başkanı: Ali Aydın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Politikaları Başkanı: Seren Öztürk Çevre Şehircilik Politikaları Başkanı: Cesim Gökçe Dış Politika Başkanı: Hasan Kösebalaban Enerji ve Tabi Kaynaklar Politikaları Başkanı: Mehmet Fatih Arslan Gençlik ve Spor Politika Başkanı: Süheyl Erkan Altındağ Hazine ve Maliye Politikaları Başkanı: Tuncay Dinç İçişleri Politikaları Başkanı: İzzeddin Küçük Kültür ve Turizm Politikaları Başkanı: Yeşim Karadağ Eğitim Politikaları Başkanı: Yusuf Ziya Özcan Savunma Politikaları Başkanı: Salih Aynural Sağlık Politikaları Başkanı: Ayşe Güney Sanayi ve Teknoloji Politikaları Başkanı: İhsan Elhan Tarım ve Orman Politikaları Başkanı: Ali Akmaz Ticaret Politikaları Başkanı: Halit Özyurt Ulaştırma ve Altyapı Politikaları Başkanı: Mustafa Öztürk Kurumsallaşma Danışma Kurulu: Mehmet Piker-Engin Keskiner Siyasi Söylem Danışma Kurulu: Etyen Mahçupyan - Vahdettin İnce - Ergun Özbudun İç Denetim Danışma Kurulu: Şenol Gürkan.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi