Tiyatrocu Ahmet Nuri Manisa'nın gururu oldu

Tiyatro'nun Oscar ödüllerinden biri olarak adlandırılan 6. Anadolu Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu. Bu önemli ödüllerden biri de Manisa'da tiyatro denilince ilk akla gelen isimlerden olan ve Uluslararası Manisa Mesir Festivali'nde uzun yıllar Merkezefendi karakteriyle herkesin takdirini toplayan 41 yıllık tiyatrocu AFSEM Tiyatrosu Kurucusu Ahmet Nuri Aydın'a verildi. Aydın almış olduğu Başarı Emek Ödülüyle kültür ve sanatta Manisa'nın gururu oldu.

Tiyatrocu Ahmet Nuri Manisa'nın gururu oldu

Tiyatro Gazetesi 6. Anadolu Tiyatro Ödülleri, Su Gösteri Sanatları Sahnesi’nde 3 Şubat Pazartesi gecesi düzenlenen törenle sahiplerini buldu.Tiyatro Gazetesi’nin merkezi olan ve geçtiğimiz Ağustos ayında talihsiz bir kaza sonucu yanan Su Gösteri Sanatları Sahnesi, Anadolu Tiyatro Ödülleri Töreni’yle birlikte perdelerini yeniden açtı. Ödül töreni kapsamında, Birbirinden değerli sanatçılar ve akademisyenlerin bir araya geldiği ödül töreninde, sanatın, özelde tiyatro sanatının toplumda nasıl bir çimento görevi üstlenmesi ile ilgili önemi anlatıldı.

Ülke bazında ödül veren tek oluşum olan ve aynı zamanda Uluslararası bir kimliğe sahip bulunan Anadolu Tiyatro Ödülleri Töreni’nde çeşitli alanlarda verilen ödüllerin yanı sıra ayrıca tüm yurt çapında toplam 17 sanat adamına Başarı Emek Ödülü verildi. İlimizde tiyatro sanatının gelişmesinde büyük emekleri olan, günümüze kadar birbirinde güzel oyunlar sahneye koyan ve bu alanda birbirinde değerli oyuncuların yetişmesinde katkısı bulunan İlimiz`de tiyatro denince akla gelen ilk isim olan Manisa AFSEM Tiyatrosu kurucusu ve sanatta 41 nci yılını kutlayan Genel Sanat Yönetmeni Ahmet Nuri AYDIN’da layık görüldü.

Konu ile ilgili bir açıklamada bulunan Ahmet Nuri AYDIN; Mayıs-1979 yılında sahneye ilk adım attığım o günden günümüze kadar dile kolay 41 yıl geçmiş. Bu kısa sürede sayısız oyunlar sahneye koydum, birbirinde değerli Tiyatro ve Sinema oyuncuları yetiştirdik. Hala Manisa’da tiyatro sanatının gelişmesine katkı koymaya devam ediyoruz. Ayrıca İlimizde 30 yıldır sahne kapatmayan Manisa AFSEM Tiyatrosunuda yaşatmaya ve ayakta kalması için çaba ve gayret gösteriyoruz. Tiyatro ve Sinema alanında çok değerli kişiler ile kurumların ödül aldığı gecede İlimiz adına böylesine anlamlı bir ödül olan Başarı Emek Ödülüne Manisam adına layık görülmekten dolayı mutluluk duyduğunu ‘’ dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret