ENGELLİLERİ HARACA BAĞLADILAR
Nezih Varol

ENGELLİLERİ HARACA BAĞLADILAR

Reklam

Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Anayasal suç işleyerek muhtaç engellileri taşerona devrettiği uygulamanın acı sonuçları tek tek ortaya çıkmaya devam ediyor.

Bildiğiniz gibi korunmaya muhtaç çocuk, yaşlı ve engellilerimiz Devletimizin himayesinde ve kanatları altında bulunması gereken öncelikli vatandaşlarımızdır.

Devletimiz korunmaya muhtaç olan insanlarımıza çalışan ve üreten halkımızdan toplanan vergiler ve yine yardımsever halkımızın hibe ettiği bağışlar sayesinde sahip çıkar ve kendi kurum ve kuruluşlarında bakar.

Düşünün; bir engelli anne ve babası olarak fakirsiniz, fukarasınız, başınıza istenmedik olaylar geldi, hastalandınız, ölüm döşeğindesiniz, muhtaçsınız, evladınıza bakamıyorsunuz, Devlet'e sığınıyorsunuz, ama Devlet engelli evladınıza bakmıyor, çünkü tesisi yok, hizmet binası yok, ekibi yok, bakıcısı, hemşiresi, doktoru yok.

Devlet ne yapıyor? Kendi muhtaç engelli vatandaşına vermediği hizmeti taşerona, çoğu bu işlerle hiç bir ilgisi olmayan, bilgisi olmayan, eğitimsiz ve bazen kara cahil olan kişilerin kurduğu şirketlere veriyor, üstüne bir de her ay, her engelli için iki asgari ücret tutarında para veriyor, bu miktar rakamsal olarak 5 bin liranın üzerinde.

Akıl var, fikir var; Devlet hiç muhtaç engellisini eğitimsiz kişilere, şirketlere, taşeronlara emanet eder mi? Halktan kestiği vergileri taşerona akıtır mı? Ben bakamıyorum, al sen bak der mi? Böyle bir Anayasal suçu işler mi?

Bu uygulama FETÖ/PDY döneminde ortaya atıldı ve uygulandı, Bakanlık içindeki FETÖ militanları bu işin kaymağını yedi, hâlen kriptolar bu işin içinde, FETÖ'yle mücadele ettiğini söyleyen AKP iktidarı neden hâlâ bu uygulamaya göz yumuyor? Anlaması zor!

Geçen hafta bir engelli babası aradı, muhtaciyetinden 25 yaşındaki otizimli evladını Devletimize emanet etmiş, ama evladı kısacık ömründe tam 12 bakım merkezi dolaşmış, merkez sahipleri devletten aldıkları para yetmiyormuş gibi bir de babadan para istiyormuş, veremeyince de çocuğunu alması için baskı yapıyorlarmış.

Düşünün ki İzmir'de ki biçare engelliyi ailesine haber vermeden Afyon'da ki bir başka merkeze transfer etmişler ve bu transfer kararında bakanlıkta ki bir üst düzey yöneticinin imzası varmış, baba otobüs parası bulup oğlunu ziyarete gidemiyor, iki gözü iki çeşme ağlıyor.

Vay be! Devletin memuruna bak! Taşeronla iş tutmuş, Devletimizin engellisine bakmayıp türlü hilelerle, bahanelerle otizimli gencimizi sürüm sürüm süründürüyorlar.

Bunun gibi yüzlerce örnek var elimde, ihbarlar, şikayetler bitmek bitmiyor, engellilerin acısı, ailelerinin dramı dinmiyor, vicdanlar sızlıyor, ama bu alçaklığa hâlâ göz yumuluyor.

Ama bu Devlet sizin peşinizi bırakmaz.

Bu zulmün bedelini ödeyeceksiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı