EY SAHTE “ATATÜRKÇÜLER!”
Mehmet Beşeri

EY SAHTE “ATATÜRKÇÜLER!”

Reklam

Her On Kasım’da da gidip her zamankinden daha fazla ağlıyor, daha fazla şikayet ediyor, daha fazla yakınıyor, daha fazla “ah atam, sen kalk da ben yatam” diyorsunuz.

Şuna emin olunuz, şayet dileklerinizden “atam, sen kalk da ben yatam” gerçekleşebilmiş olsaydı, Atatürk kalkar kalkmaz, “Sahtekarlar, düzenbazlar, alçaklar” diyerek, sizleri çıktığınız yere kadar kovalardı.

Çünkü siz kim Atatürk kim? Siz kim Atatürk’ü savunmak kim? Siz kim, Atatürk ilkeleri nerede?

Dekolteyi, rakıyı, şarabı, valsi, raksı, velhasılı kelam bu milletin değerlerine aykırı ne varsa, milleti incitecek ne varsa, Atatürkçülük adına hep bunları savundunuz, bunları hayatınızda uyguladınız. Uygulamanız yetmedi, halkın gözüne gözüne soktunuz. “İnadına dekolte, inadına mini etek” dediniz. Hal böyle olunca, halk sizin gibi “Atatürkçüler”den hep uzak durdu.

Halk uzak durdukça, halkı daha fazla aşağıladınız. Daha fazla suçladınız. Daha fazla hor görüp, tepeden baktınız. “Bu millet adam olmaz”, “deveye diken, insana miken” diyerek, sizler de diken batıranlar ve mikenlerin kervanına katıldınız. Böylelikle milletin zor durumda sığınacağı hiçbir tane sağlıklı liman bırakmadınız.

Niçin? Sebebi gayet basit. Çünkü siz “Atatürkçü” geçinenler, özellikle 1946’dan itibaren Amerika’nın kontrolüne girdiniz. Adım adım Amerikancı onun bunun çocuklarının söylediklerini dinleyip, yap dediklerini yapar oldunuz. İşin en hazin yanı ise bunun farkına dahi varmadınız. Arada “yapmayın, etmeyin, tutmayın, bu böyle olmaz, daha dün kazandığımız bağımsızlığımızı, böyle giderse pek yakında yine kaybederiz” diyerek sizleri uyandırmaya çalışanları hayalcilikle, aşırı gitmekle suçladınız. Bu insanlar öldürüldüğünde, arkalarından birkaç damla gözyaşı dökerek vicdanlarınızı susturmaya çalıştınız.

İlhan Selçuk, Çetin Altan, Sadun Aren, Vural Savaş, Yekta Güngör Özden, Mihri Belli, Halil Berktay, Oral Çalışlar, Doğu Perinçek, Gülay Bozkurt, Taha Akyol, Ahmet Kabaklı, vb.lerini “bağımsız aydınlar” sanıp, onları okuyup, onlarla yatıp, onlarla kalktınız.

Son yıllarda, Emin Çölaşan, Bekir Coşkun, Uğur Dündar, Hulki Cevizoğlu, Yılmaz Özdil, Soner Yalçın, Can Dündar; Oda TV, Cumhuriyet-Sözcü-Aydınlık Gazetelerini; CNN Türk, Fox TV, vb.lerini kendinize rehber seçip, oradan okuduklarınız ve dinlediklerinizle fikir dünyanızı “teçhiz” ederek, bir kere daha aynı merkezin kontrolüne kalmayı becerdiniz.

Oysa ki, sizlere gece gündüz gerçekleri yazıp anlatan, bu uğurda canlarını veren Uğur Mumculardan ve bugün Arslan Bulut, Attila İlhan, Cazim Gürbüz, Cengiz Özakıncı, Demirtaş Ceyhun, İbrahim Okur, Metin Aydoğan, Mustafa Yıldırım, Mehmet Beşeri, Nurullah Çetin, Nurullah Ankut, Oktay Sinanoğlu, Müyesser Yıldız, Bilge Orhunlu, Yılmaz Dikbaş gibi yazarların kitaplarını, yazılarını okumanız, orada yazılanları anlamanız ve günlük hayatınızda ona uygun davranmanız gerekirdi. Ne gezer? Bir kısmınız okudunuz, “vay canına?” dediniz, sonra yine SİVİL ÖRÜMCEĞİN AĞINA takılıp, AJAN GAZETECİLER’in ve ONUN BUNUN ÇOCUKLARININ peşinden yürümeye devam ettiniz.

En vahimi ise, BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR diyen bir önderin bu sözünün ne anlama geldiğini kavramadınız. İki kuruş maaş fazla almak için, kendi bağımsızlığınızı uluslar arası tekellerin emrine verip, boynunuza takılan tasmalarla, ülkenin bağımsızlığını adım adım kaybetmesine hizmet ettiniz.

İddia ediyor ve söylüyorum, içinizde bir sürü yabancı sermaye ile bağlantılı şirket ve kurumlarda çalışan kişiler var ve çoğu da “Atatürkçü.”

Kardeşim, ya Atatürkçülüğü bırakın, ya da o işleri. Merak etmeyin, aç kalmazsınız. Ben size kimseye muhtaç olmadan yaşayabileceğiniz alternatifleri sunarım. Yalnız o lüks villalardan, yalılardan, evlerden, arabalardan vazgeçeceksiniz.

Ne olur mu öyle şey? Mi dediniz. Siz bilirsiniz, o zaman s.... olun gidin. Atatürk’ü savunmayı benim gibi düşündüğü gibi yaşayanlara bırakın. Gizli olarak yardakçılığını yaptığınız küresel sermayenin yanında açık açık boyunuzu gösterin.

19.AĞUSTOS.2020
MEHMET BEŞERİ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı