Kadına şiddete ‘Dur’ dediler

Manisa’da hemşirelik öğrencileri açtıkları stantla kadına karşı şiddete dikkat çekerek vatandaşlara kendi hazırladıkları broşürleri dağıttı.

Kadına şiddete ‘Dur’ dediler

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Halk Sağlığı Hemşireliği stajyer öğrencileri ‘kadına yönelik şiddete hayır’ temalı sosyal sorumluluk projesi kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Meydanında farkındalık oluşturmak amacıyla stant açarak vatandaşlara broşür dağıttı.
Fiziksel şiddet görmüş kadını sembolize etmek için makyaj yapan öğrenciler, çalışma kapsamında alana 'Kadına şiddete karşı el kaldırın' yazılı afiş astılar. Halka kendi hazırladıkları broşürler ile şiddet konusunda bilgilendirme yapan 10 stajyer öğrenci herhangi bir şiddete maruz kalındığında da nereye başvurulması gerektiğini anlattı.
Stajyer öğrencilerden sorumlu öğretim elemanları olan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalından Doç. Dr. Dilek Özmen, Yrd. Doç. Dr. Aynur Çetinkaya, Araştırma Görevlileri Damla Şahin Büyük, Ali Tayhan ve Fatma Uyar da sosyal sorumluluk projesinde öğrencilere destek oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi