Yurttaş Şifa Merkezi'nde aşure birlikteliği

AK Parti 24. Dönem Manisa Milletvekili Opr. Dr. Muzaffer Yurttaş'ın sahibi olduğu Yurttaş şifa Merkezi'nde Muharrem ayı olması nedeniyle aşure hayrı düzenlendi. Asure hayrına siyaset, iş dünyası ve sivil toplum kesiminden çok sayıda tanınmış sima katıldı. Gerçekleşen aşure hayrı hakkında değerlendirmede bulunan Yurttaş Muharrem ayının birlik, beraberlik ve kardeşliğe vesile olmasını dileyerek aşurenin birliğin sembolü olduğunu ifade etti.

Yurttaş Şifa Merkezi'nde aşure birlikteliği

AK Parti 24. Dönem Manisa Milletvekili Opr. Dr. Muzaffer Yurttaş, Yurttaş Şifa Merkezi'nin yeni binasında Muharrem ayı olması nedeniyle aşure hayrında bulundu. Gerçekleşen aşure hayrına AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26. Dönem AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, AK Parti İl ve İlçe Yöneticileri, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Üst Kurul Delegesi, Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, Türkiye Harp Malulleri, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Ümit Taydaş, Sivil Toplum Kuruluşu Yöneticileri, Kurum Müdürleri ve konuklar katıldı.

KARDEŞÇE VE BİRLİK İÇERİSİNDE YAŞAMALIYIZ

Muharrem ayının Hicri ayların ilk ayı ve Hicretin kardeşliğe ve barışa yolculuk olduğunu belirten Yurttaş, “Muharrem ayı, aynı zamanda Hz. Peygamber (sav)’in torunu Hz. Hüseyin’in ve çoğu Ehl-i Beyt mensubu 70’den fazla insanın siyasi ihtiraslar uğruna Kerbela’da şehit edilmesi nedeniyle Müslümanların ortak hafızasında büyük bir acının tarihidir. Bu elim hadise özellikle milletimiz başta olmak üzere, mezhebi ve meşrebi ne olursa olsun, bütün Müslümanların asırlardır dinmeyen ortak acısı olmuştur. Kerbela’da acımasızca şehit edilen Hz. Hüseyin ve arkadaşları, bu hadisedeki asil duruşu ve haksızlık karşısındaki onurlu mücadelesi ile bütün müminlerin gönüllerinde taht kurmuş, ona ve yakınlarına bu zulmü reva görenler ise insanlığın ortak vicdanında mahkûm edilmiştir. Günümüzde bütün Müslümanlara düşen önemli görevlerden biri, bu tür müessif olaylardan ibret almak, dersler çıkarmak ve birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek her türlü olumsuz tutum ve davranışlardan kaçınmaktır. Ümit ederim ki, bu ay kardeşliklerin pekişmesine, dostlukların artmasına vesile olur. Bu ülke hepimizin ve bu vatan toprakları üzerinde kardeşçe ve birlik içinde yaşamak için gayret etmeliyiz. Ayyıldızlı bayrağımız altında hür ve bağımsız olarak yaşamak istiyorsak, aramızdaki birliği artırmalı ve asla başkalarının oyununa gelmemeliyiz”dedi.

AŞURE BİRLİKTELİĞİN BİR SEMBOLÜDÜR

Muharrem ayı ile bağlantılı olarak uzun yıllardır yaşatılan uygulamalardan birisininn de aşure geleneği olduğunu ve Yurttaş Şifa Merkezi olarak bu geleneğe bağlı kalarak aşure hayrı düzenlemekten dolayı mutluluk duyduklarını kaydeden Muzaffer Yurttaş, “Milletimizin komşularına, dost ve akrabalarına yılda iki defa dağıttığı güzelliklerden biri kurban, diğeri ise aşuredir. Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Aşurenin bu mecazî anlamı toplumumuz için bugün her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Milletimiz, asırlardır sürdürdüğü gelenekle bugün de; “farklılıkların ahenk içindeki ortak tada katkı sağlamaları”, “birlik” gibi kültürümüzün özünde hep var olan güzellikleri devam ettirme bilinci ile birbirinden farklı tatları aynı kazanda kaynatıp, aşure aşı yapmaya, birlikte yaşamanın sembolünü tadarken muhabbeti paylaşmaya devam etmektedir. Aşurede bir araya gelen tatları farklı gıda malzemelerinin aynı ortak tada katkı sağladığı gibi, ulusumuz da birlikte yaşamanın gereği olarak sevinç ve tasayı, muhabbet ve sıkıntıları paylaşmaya devam etmektedir. Aşurenin içine her şey katılır, ancak acı katılmaz. Acısız, aşure tadında milletçe birlik ve beraberlik içinde, ay yıldızlı bayrağımız altında, Cennet vatanımızda kardeşlik ruhu içinde bir yaşam diliyorum. Bugün gerçekleştirdiğimiz aşure hayrına katılarak bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza ise teşekkür ediyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret