Yunusemre Kaymakamlığı taşınıyor

Yunusemre Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre kaymakamlığın hükümet konağı bina yapım aşaması tamamlanıncaya kadar başka bir yere taşınacağı ifade edildi.

Yunusemre Kaymakamlığı taşınıyor

Yunusemre Kaymakamlığından yapılan açıklama şu şekilde;

İl Emniyet Müdürlüğüne ait Uncubozköy Mahallesi 3474 Ada 8 Parselde bulunan arsa üzerindeki binanın boşaltılarak yıkılacağı bilgisi alınması üzerine, Hükümet Konağı tamamlanana kadar kira ve diğer ortak giderlerde tasarruf sağlanarak kamu kaynaklarında israfın önlenmesi ve kurumların ortak bir çatı altında toplanarak vatandaşa hizmet sunumunun daha etkin ve verimli olması amacı ile Kaymakamlığımıza (bağlı birimlerimizle birlikte) tahsisinin sağlanması için yapılan girişimler sonucu Valiliğimizin onayı gereğince Kaymakamlık Hizmet Binası olarak tahsis edilmiştir.  

Cumhurbaşkanlığınca toplum refahını artırmaya yönelik harcamalarda kullanılmak üzere "toplum refahı hizmetleri kaleminden" Valiliğimize tahsisi edilen ve Valiliğimizce de Kaymakamlığımıza ayrılan ödenek ile binanın tadilat işlemleri tamamlanmıştır.
Taşınacağımız Hükümet Konağı 3  kat olup, bodrum dahil kapalı alanı 3300 m² dir. 
Bu binada; 
İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü, 
İlçe Emniyet Müdürlüğü, 
İlçe Mal Müdürlüğü, 
İlçe Müftülüğü, 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 
Gençlik ve Spor Müdürlüğü,  
İlçe Nüfus Müdürlüğü, 
İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü 
olmak üzere toplam 8 kurum bulunmakta olup, Yunusemre Kaymakamlığı ile bağlı birimleri 27.05.2019 tarihinde hizmet vermeye başlayacaktır. 
Dağınık halde bulunan Kaymakamlığımıza bağlı birimlerinin bir araya toplanması, geniş alanlarda hizmet sunumunun sağlanması suretiyle vatandaşın rahat ortamlarda ve en hılı şekilde hizmetten faydalanması sağlanacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı