Vali Deniz ve eşi, Türk Sanatları Sergisine hayran kaldı

Manisa Valisi Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz Manisa Büyükşehir Belediyesi Fatih Sergi Salonunda 17 Aralık tarihinde açılan ‘Kadim İzler 2 Klasik Türk Sanatları’ Sergisini ziyaret etti.

Vali Deniz ve eşi, Türk Sanatları Sergisine hayran kaldı

17 Aralık tarihinde açılan ve 23 Aralık Pazar günü sona erecek olan 'Kadim İzler Hat, Tezhip ve Minyatür Sergisi’ni gezen Manisa Valisi Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz sergide, Manisa Geleneksel Sanatlar Derneği Başkanı Hattat Arkın Ongan, Tezhip sanatçısı Suna Ongan ve öğrencilerinin yaptığı 81 eseri inceledi. 
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Mehmet Veysi Dörtbudak’ın eşlik ettiği Vali Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz’e sergi ziyaretinde Tezhip sanatçısı Suna Ongan, eserler hakkında bilgi verdi. 
Kendisi de tezhip sanatı ile yakından ilgilenen Vali Deniz'in eşi Olcay Deniz, geleneksel sanatlara ve kültürümüze sahip çıkmanın önemli olduğunu söyledi. 
Vali Deniz ve eşi Olcay Deniz sergide yer alan eserlerin büyük emekler sonucu meydana geldiğini belirterek sanatçı Suna Ongan ve öğrencilerini tebrik etti. 
Sergiden elde edilen gelirin MCBÜ Yüksek Öğrenim Vakfına aktarılacağı öğrenildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret