Tunçdilek; “En güzel cevabı Cumhuriyet'in ilanıyla verdik”

Ege 1946 Demokratlar Federasyonu Genel Başkanı Cansın Tunçdilek yayınladığı mesajla Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. Kuruluş Yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı. Tunçdilek yapmış olduğu açıklamasında Cumhuriyet'in ilanının ve Cumhuriyet'in değerlerine sadık kalmanın emperyalist egemen güçlere ve onların işbirlikçilerine verilen en güzel cevaplardan biri olduğunu belirtti.

Tunçdilek; “En güzel cevabı Cumhuriyet'in ilanıyla verdik”

Cumhuriyeti'nin 95. Kuruluş Yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan Ege 1946 Demokratlar Federasyonu Genel Başkanı Cansın Tunçdilek, “Hür ve bağımsız yaşamayı var olmanın amacı haline getirmiş Büyük Türk Milleti: Tarihten silmek ve vatanından mahrum bırakmak üzere hareket eden düşmanlarına ve onların işbirlikçilerine karşı verdiğin bağımsızlık mücadelesinin sonucunda kurduğun cumhuriyetin 95. Yıl dönümünde, zaferin ve çağdaş aydınlık devlet yapısının simgesel adı olan cumhuriyetin kutlu olsun” dedi.
“Büyük Türk Milleti; Türk tarihinden, Türk kahramanlarından, Türk medeniyetinden aldığı ilhamla, demokrasinin kurum ve kurallarının işlediği, akıl bilim ve sanat ışığında evrensel değerleri benimsemiş kadrolarla, dosta güven düşmanlarına korku veren yönetim yapılanmasını daha büyük coşkularla, sevinçlerle kutlayacaktır” diyen Başkan Tunçdilek, “Bu vesile ile Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi minnetle anarken, gazilerimizin ve sizlerin Cumhuriyet bayramınızı kutlar, başarılar dilerim” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret