TGF Genel Başkanı Karaca Manisa'da DGYD'yi ziyaret etti

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca 14 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşecek olan TGF 9. Genel Kurulu öncesi Manisa Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği (DGYD) Başkanı Hakan Özen ve yönetimini ziyaret etti. Gerçekleşecek olan Genel Kurul öncesi Genel Başkan Adaylığını bir kez daha açıklayan Karaca Türkiye genelinde 60'a yakın Cemiyetin TGF üyesi olduğunu ve bu Cemiyet Başkanlarının yönetimlerinde belirlenen üst kurul delegeleriyle yeni dönem Genel Başkan ve yönetimini seçeceğini kaydederek sonuç ne olursa olsun iradeye saygı duyacaklarını ifade etti. DGYD Başkanı Özen ise konuşmasında "Seçimler bir demokrasi yarışıdır. İnanıyorum ki bu seçimde de kazanan öncelikle TGF ve Anadolu basını olacaktır" diye konuştu.

TGF Genel Başkanı Karaca Manisa'da DGYD'yi ziyaret etti

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca beraberinde Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Levent Altun'la birlikte Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen ve yönetimini ziyaret etti. TGF 9. Dönem Olağan Genel Kurulu öncesi bir kez daha adaylığını açıklayan Karaca seçimlerin bir demokrasi mücadelesi olduğunu kaydetti.

KARACA; “DEMOKRAT GAZETECİLER DERNEĞİ SES GETİRİYOR”

Teşkilatlarının zayıf olduğu illerde Türkiye Gazeteciler Federasyonuna bu dönem toplam 12 ilde yeni Cemiyetler kazandırdıklarını belirten Karaca bunlardan birisinin de Manisa olduğunu ifade etti. Karaca sözlerini şöyle sürdürdü, “Biz her ilde Cemiyet olsun düşüncesinde değiliz. Türkiye Gazeteciler Federasyonu gerçekten basının sorunlarını ve çözüm önerilerini gündeme taşıyan, bunun için mücadele eden Gazeteciler Cemiyetlerinden oluşuyor. Bunlardan biri de Manisa'da Hakan Özen'in Başkanlığındaki Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği. Manisa Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği bünyemize katıldıktan sonra Federasyon bünyesinde 4 kez Manisa'ya geldik. Bunlardan biri Manisa merkezde düzenlenen ve önemli bir ses getiren Tek Millet İki devlet Kardeşlik Projesi, diğeri Kula ilçesinde düzenlenen Medya eğitim semineri diğerleri de rutin ziyaretlerdi. Bu ziyaretlerimiz ve faaliyetler bundan sonra da devam edecek. Türkiye Gazeteciler Federasyonu'na Türkiye genelindeki Cemiyetlerin yanısıra Azerbaycan'dan 4, Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyetinden 3 Cemiyet daha üye. Türk Dünyası ülkelerinde de temsilciliklerimiz çalışmalarına devam ediyorlar. Toplamda ise 20 Bin üyemiz var. TGF olarak hem mesleki sorunları hem de genel sorunları Türkiye dışında başta Türk Dünyası olmak üzere dış ülkelerde de gündeme taşıyor, görevlerimizi en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz.”

DAHA YAPACAKLARIMIZ VAR

En fazla 2 Dönem Genel Başkanlık uygulamasını TGF'ye getirdiklerini ve daha yapacakları bitmediği için bir dönem daha Genel Başkanlığa adaylığını açıkladığını kaydeden Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Projelerimiz ve yapacaklarımız var bu nedenle bir dönem daha göreve talibiz. Bugün Manisa'da gösterdikleri evsahipliklerinden dolayı Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen'e Yönetim Kurulu Üyelerine ve dernek üyelerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ÖZEN; KAZANAN TGF VE ANADOLU BASINI OLSUN

TGF Genel başkanı Yılmaz Karaca'ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, “TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca Sayın Atilla Sertel'den devraldığı Genel Başkanlık bayrağını yönetim kurulu üyeleriyle beraber daha da üst seviyelere başarmak için gayretler göstermiştir. Öncelikle kendisine bundan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği'nin 2017 yılında Türkiye Gazeteciler Federasyonu bünyesine katıldığını belirten Özen, “Biz Manisa'da TGF üyesi olmaktan Derneğimiz adına mutluluk duyuyoruz. Seçimler bir demokrasi yarışıdır. TGF Genel Kurulunda hangi adayın kazanmasından ziyade Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun ve Anadolu basınının kazanması önemlidir. Genel Kurulda mevcut Genel Başkanı Sayın Yılmaz Karaca ve mevcut Genel Başkan Vekili Sayın Mehmet Ali Dim olmak üzere iki aday var. Hangisi TGF ve basın hak ve özgürlüklerini daha üst seviyelere taşıyacaksa temennimiz o adayın kazanmasından yana olacaktır. Sayın Yılmaz Karaca'nın başarıları ortada. Sayın Mehmet Ali Dim'de ABD Birleşmiş Milletler Zirvesinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a çözüm önerilerinin de bulunduğu Anadolu basının sorun ve taleplerinin yer aldığı dosyayı sundu. Biz Gazeteciler Cemiyetleri Başkan ve üst kurul delegeleri hep birlikte büyük bir TGF ailesinin tamamını oluşturuyoruz. Bu ailede hiç bir zaman bölünmeyecek ve dağılmayacak” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı