TGF Başkanvekili Dim Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Çavuşoğlu ile birlikte BM Zirvesinde

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanvekili Mehmet Ali Dim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katılacağı ABD'nin New York şehrinde gerçekleşecek olan Birleşmiş Milletler Zirvesini takip edecek. Zirve öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşme konusunda, "Amerika tarafından bir talep gelirse değerlendiririz. Şu anda herhangi bir şey söz konusu değil" dedi

TGF Başkanvekili Dim Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Çavuşoğlu ile birlikte BM Zirvesinde
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanvekili Mehmet Ali Dim Dünya Rus Medya Forumuna katılımının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katılacağı 73. Birleşmiş Milletler Genel Kurulunu takip edecek.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD programının 4 gün süreceğini ve Birleşmiş Milletler Üst Düzey Genel Kurulundaki konuşmasının konjünktör açısından çok önemli olduğunu kaydeden Dim katılım sağladığı toplantıların ilişkiler ve ilerleyen süreç açısından da Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Türk basını açısından da önemli yansımalar göstreceğini kaydetti.
BM Genel Kurulu’nda, 24 Eylül Pazartesi günü, Nelson Mandela'nın doğumunun yüzüncü yılı onuruna, ‘Nelson Mandela Barış Zirvesi’ adıyla küresel barış üzerine üst düzey bir genel kurul toplantısı yapılacak. Üst düzey toplantıda, BM’ye üye devletler arasında, dünyada barışın nasıl sağlanacağı müzakere edilecek. Zirvede, üye ülkelerin üzerinde uzlaştığı siyasi bir bildiri de yayınlanacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 25 Eylül’de BM Genel Kuruluna hitap edecek’
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından açıklanan geçici programa göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını 25 Eylül’de Brezilya, ABD ve Ekvator devlet başkanlarının konuşmalarını ardından dördüncü sırada yapacak.
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi