Terörle Mücadeleye Manisa'dan Proje desteği

Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilciliği, Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği ile Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi tarafından 15/18 Kasım Aralık tarihleri arasında Barış Pınarı Harekatı ile terörle mücadeleye destek vermek amacıyla “Terörle Mücadelede Gençlik ve Medya” isimli proje düzenlenecek.

Terörle Mücadeleye Manisa'dan Proje desteği

15/18 Kasım tarihleri arasında Manisa'da başlayıp Ankara'da tamamlanacak olan Terörle Mücadelede Gençlik ve Medya isimli projenin tüm hazırlıkları tamamlandı. Proje hakkında bilgilendirmede bulunan ve “Devletimin yanındayım, Teröre karşıyım” diyen herkesi proje kapsamında gerçekleşecek olan etkinliklere davet eden Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler – Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen projenin Manisa'da askeri ve polis Şehitliklerine ziyaretle başlayacağını hemen ardından da 16 Kasım Cumartesi günü saat 14.00'da Manisa Kültür Merkezi Lale Salonu'nda Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Güvenlik ve Terör Uzmanı Dr. İmbat Muğlu, Yazar Ümmühani Moroğlu'nun konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleşecek olan konferansla devam edeceğini belirtti.

Özen, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin terörle mücadele konusunda devam eden kararlılığına destek vermek, gençlerimizi terör örgütlerinin hazırladığı tuzak ve senaryolara karşı bilgilendirmek, Özellikle 14-18 yaş grubu gençlerimizi terör örgütlerinin eleman kazanma yöntemleri ve yoğun bir şekilde kullandıkları sosyal medya sitelerinde yapılan paylaşımlar noktasında uyarıcı bilgilendirmede bulunmak, medya mensuplarının konuyla ilgili yapmış oldukları haberlerde dikkat edilmesi gereken ana kurallarla terörü önleme noktasında yürütülen çalışmalara destek verme faaliyetleri kapsamında projemizi gerçekleştirme hedefindeyiz. Bu kapsamda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Projemize ilk günden bu yana desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Ahmet Deniz'e, Sayın Emniyet Müdürümüz Ömer Uslusoy'a, Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanımız Sayın Mehmet Ali Dim'e, Gençlik ve Spor Bakanlığı Manisa İl Müdürümüz Sayın Yunus Öztürk'e, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Cengiz Ergün'e, Yunusemre Belediye Başkanı Sayın Dr. Mehmet Çerçi'ye, Şehzadeler Belediye Başkanı Sayın Ömer Faruk Çelik'e, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Dr. Muzaffer Yurttaş'a, İşadamı arkadaşım Tolga Pulat'a teşekkür ediyorum” dedi.

16 Kasım'da gerçekleşecek olan konferansın ardından Proje kapsamında programların devam edeceğini belirten Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler – Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen sözlerini şöyle sürdürdü, “17 Kasım Pazar Günü Ankara'dan gelen konuklarımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte Şehit Aileleri Ziyaretleri ile başlayacak programımız basın yayın organlarına ziyaretle, Manisa'nın kültürel tarihi ve sosyal yerlerini tanıtacağımız şehir gezisiyle devam edecek. Aynı gün akşamı ise Yunusemre Belediyesi Sponsorluğunda Yunuspark'ta Proje değerlendirme toplantımız gerçekleşecek. 17 Kasım gecesi yola çıkarak 18 Kasım Pazartesi günü Ankara'da olacağız. Ankara'daki programa Derneğimiz üyesi Gazeteciler, Yazarlar, basın mensupları, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik liderleri ile Şehit ve Gazi çocukları da katılım gösterecekler. Bu gençlerimiz özellikle liselerde eğitimine devam eden ve risk grubu içinde bulunan, ekonomik ve sosyal faktörlerden dolayı yaşadığı mahallenin, çevrenin dışına çıkamamış, farklı kültürlerle etkileşim halinde olamamış öğrencilerden oluşuyor. Bu öğrencilerimiz farklı kültür ve fikirlerin farkına varması, o fikirlere saygı duyması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının ve devlete olan bağının güçlenmesi amacıyla belirlenen kardeşlerimiz. Ankara'daki Program kapsamında Anıtkabir, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Atatürk Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Eski TBMM, MTA Tabiat ve Tarih Müzesi ile Şehitliklere ziyaretlerin gerçekleşmesi planlanmakta. Böylesine önemli ve farkındalık yaratacak projeyi gerçekleştirecek olmaktan bahtiyarlık duyuyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi