“Terhisi gelen askerler ailelerine kavuşturulmalı”

Gelecek Partisi Kurucularından ve Politikaları İzleme Kurulu Üyesi Gizem Satıoğlu Öcmenler ile Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin Coronavirüs tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir'de ve Zonguldak ilinde giriş çıkışların kısıtlandığını ve Şehirler arası yolcu taşımacılığının tam anlamıyla durduğunu kaydederek terhisi gelen askerlerin birliklerinden ayrılamadığını, sağlıklı, huzurlu ve güvenli şekilde bu durumda olan askerlerin ailelerine kavuşmasının sağlanması gerektiğini kaydettiler.

“Terhisi gelen askerler ailelerine kavuşturulmalı”

Coronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararın ardından ortak yazılı basın açın açıklamasında bulunan Gelecek Partisi Kurucularından ve Politikaları İzleme Kurulu Üyesi Gizem Satıoğlu Öcmenler ile Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin Manisa'nın askeri tugayları ve er eğitim taburlarıyla merkezi bir şehir olduğunu kaydederek terhisi gelen askerlerin doğan kısıtlamadan dolayı evlerine gidemediklerini kaydederek bu durumdaki askerlerin mağduriyetlerinin bir an önce çözülmesi gerektiğini belirttiler.

Manisa merkezde Doğu ve Batı Kışla olmak üzere iki büyük askeri Tugay olmak üzere Jandarma Kışlası ve merkez ilçeler dışında geri kalan 15 ilçede de çok sayıda askeri tugay ve alayların bulunduğunu belirten Gelecek Partisi Politikaları İzleme Kurulu Üyesi Gizem Satıoğlu Öcmenler, “Tüm Dünyayı tehdit eden Coronavirüs tehditinden dolayı çok önemli tedbirler alınmaya devam ediyor ve bizlere de düşen hiç bir ayrımcılık yapılmadan bu alınan tedbirlere uymak çünkü insan sağlığından daha önemli bir şey olamaz. Ancak bu alınan tedbirlerde bazı hassasiyetleri de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Başta Manisa ilimiz olmak üzere yasağın getirildiği 30 Büyükşehir'de ve Zonguldak ilimizde askeri alanlar mevcut. Buralarda davullarla zurnalarla ailelerinin coşkulu bir şekilde Peygamber Ocağı olarak nitelendirdiğimiz ve vatani hizmetini yerine getiren Mehmetçiklerimiz arasında terhisi gelen askerlerimiz de bir hayli fazla. Getirilen kısıtlamadan dolayı ne bu askerlerimiz evlerine, memleketlerine gidebiliyorlar ne de aileleri giriş çıkış yasağı bu askerlerimizi almaya gelebiliyor. O nedenle bu durumdaki askerlerimiz için giriş çıkış kısıtlamasında bir esneklik oluşturularak bu askerlerimizin sağlıklı, güvenli ve huzurlu bir şekilde ailelerine kavuşturulması sağlanmalı. Bu manada Milli Savunma ve İçişleri Bakanlarını göreve davet ediyoruz” diye konuştu.

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin ise askerlerin ailelerinin yaşanan mağduriyetin giderilmesi hususunda kendilerini aradığını kaydederek terhisi gelen askerleri ailelerine kavuşturmak devletin asli görevidir. Bu askerlerin memleketlerine, evlerine gitmesi hususunda bizim de üzerimize düşen bir sorumluluk ve görev var ise hiç çekinmeden bunu yapmaya hazırız. Davulla zurnayla asker ocağına teslim edilen Mehmetçikler sağsalim ailelerine kavuşmalı” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Gelecek'te Soma Ali Çırak'ın
Gelecek'te Soma Ali Çırak'ın