TDED Manisa'nın Kütüphane sohbeti Şehir Hastanesi'ndeydi

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi Kütüphane Sohbetleri Projesi kapsamında bu haftaki ziyaretini Manisa Şehir Hastanesi Kütüphanesi'ne gerçekleştirdi. Türkiye genelinde bulunan Hastane Kütüphaneleri arasında en zengin kaynağa sahip bulunan Kütüphane ziyaretinde Türk Kızılayı Manisa İl Müdürü Dr. İsmet Nardal ise 80 yıllık yaşamından anekdotlar anlatarak tecrübesini dernek üyeleri ve Hastane yöneticileriyle paylaştı.

TDED Manisa'nın Kütüphane sohbeti Şehir Hastanesi'ndeydi

24. Dönem Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş Başkanlığında çalışmalarını aralıksız sürdüren Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Manisa Şubesi bu hafta Kütüphane Sohbetleri Projesi kapsamında Manisa Şehir Hastanesi Kütüphanesini ziyaret etti. Gerçekleşen Programa Hafta'nın konuğu İsmet Nardal'ın yanısıra TDED Manisa Şube Başkanı, 24. Dönem Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Başkanı ve Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, Şehzadeler Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Haşim Yener Bilir, Sağlık-Sen Manisa Şubesi Yönecilerinden Kasım Uyan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Ercan, Sivil Savunma eski İl Müdürü ve Naht Sanatçısı Hasan Kabadağ, Manisa Karikatüristler Derneği Başkanı İbrahim Atabey, Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Volkan Tatlı, Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Pınar Duymaz, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Serda Kamalı Güner, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Fatih Mergen, Kütüphane Sorumlusu Suna Souksu, Hastane personeli ve TDED Manisa Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.

Kütüphane sohbetlerinde her hafta bir konu ve bir konuk belirlenen etkinlik programının konuğu ise Türk Kızılayı Manisa İl Müdürü Dr. İsmet Nardal 20 yıl aralıksız İl Sağlık Müdürlüğü görevini icra etme başarısını da gösterdi. Nardal yaşamından kesitler sunarak meslek hayatından çeşitli anekdotları aktararak hayat ve mesleki tecrübesini paylaştı.

80 yaşında olduğunu ve yaşamı boyunca daima çözüm odaklı olarak çalıştığını kaydeden Nardal, "Hayat felsefemde her zaman üretimden ve çözümden yana oldum. Asla yalan söylemedim ve söyleyeni de sevmem. Ahlak, disiplin ve usanmadan çalışma ise daima başarıya giden yolda anahtarım oldu. Bu akşam böylesine güzel bir Hastanede ve Kütüphanesinde uzun yıllardır tanıdığım Hekim Kökenli Milletvekilimiz Sayın Muzaffer Yurttaş, Hastane yetkilileri ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi mensuplarıyla bir araya gelmekten memnuniyet duyuyor, kendilerine bu akşam programlarına davet ettikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Kütüphanelerinde 2 Bin′in üzerinde kitap mevcutlarının olduğunu anlatan Manisa Şehir Hastanesi Kütüphane Sorumlusu Suna Souksu, “Yeni bağışlanacak kitaplarla birlikte 7.000 civarında bir kitap mevcuduna sahip olacağız. Hastane çalışanları, hastalar ve refakatçılar bu hizmetlerden sınırsızca yararlanabiliyorlar” diye konuştu.

24. Dönem Manisa Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Op. Dr. Muzaffer Yurttaş ise etkinlik sonunda yaptığı açıklamada “Türk Kızılayı Manisa İl Müdürümüz Sayın İsmet Nardal abimize teşekkür ediyoruz. Kütüphanenin kuruluşunda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Ayrıca bizleri en güzel şekilde misafir eden hastane ve kütüphane yöneticilerine, Sağlık Sen hastane temsilcilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Verimli bir program oldu. Derneğimizin üyelerine de katılımları için teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Gelecek'te Soma Ali Çırak'ın
Gelecek'te Soma Ali Çırak'ın