TDED - CBÜ dayanışması Manisa'yı edebiyatla buluşturacak

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Manisa Şube Başkanı ve 24. Dönem Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş ile Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Ahmet Ataç'a nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyarette Rektör Ataç'a evsahipliğinden dolayı teşekkür eden Yurttaş TDED'in kuruluş amacı ve yaptıkları etkinlikler hakkında bilgilendirmede bulundu. Rektör Ataç ise konuşmasından TDED'in düzenlediği edebiyat etkinliklerini yakından takip ettiklerini ve bu etkinliklere destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

TDED - CBÜ dayanışması Manisa'yı edebiyatla buluşturacak

TDED Manisa Şubesi olarak faaliyetlerinde Üniversiteyi de yanlarında görmekten büyük bir memnuniyet duyacaklarını ifade eden Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Manisa Şube Başkanı ve 24. Dönem Manisa Milletvekili ve Dr. Muzaffer Yurttaş beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Ahmet Ataç'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Önümüzdeki günler içerisinde Celal Bayar Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanlığı'nı da ziyaret edeceklerini belirten Yurttaş “Sayın Rektörümüze öncelikle nazik evsahipliğinden dolayı teşekkür ediyoruz ve fırsat buldukça etkinliklerimizde yanımızda görmekten büyük bir mutluluk duyacağız. Zaten kendileri de sağolsunlar Üniversite ve Derneğimizin işbirliğinde yapılacak olan faaliyetlere açık olduklarını dile getirdiler. Bilindiği üzere TDED Manisa Şubesi öncülüğünde Ocak ayında ilkini gerçekleştirdiğimiz Manisa İrfan Meclisi Edebiyat Sohbetlerinin ikincisini 6 Şubat Perşembe akşamı gerçekleştireceğiz. Sayın Rektörümüzü ve kıymetli eşi Hanımefendiyi İrfan Sohbetlerinde de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız. Manisa'yı edebiyat ve kültürel etkinliklerimizde buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Ahmet Ataç, “Edebiyatın, kültürün ve sanatın konuşulduğu yerde güzellik, zerafet ve toplumsal bilgi zenginliği vardır. 24. Dönem Manisa Milletvekilliği dönemindeki başarılı ve yoğun çalışmalarından tanıdığımız Sayın Muzaffer Yurttaş Başkanlığında ve arkadaşlarının katılımlarıyla Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği'nin güzel faaliyetlerini yakından takip ediyoruz. Zaman buldukça da geçmiş dönemlerde düzenlenen etkinliklere katılmaya özen gösterdik, bundan sonra da yine aynı şekilde katılmaktan memnuniyet duyacağız. Özellikle faaliyetleri çerçevesinde ihtiyaç duyulan okullarda öğrencileri kitapla buluşturmaları takdire şayan. Bu önemli ve başarılı faaliyetlere Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü olarak destek vermeye her zaman hazırız” şeklinde konuştu.

Ziyarette yapılan konuşmaların ardından Rektör Ataç'a Kabe manzaralı koruma kılıflı Kuran'ı Kerim ile özel sayılı TDED dergisini hediye eden Muzaffer Yurttaş ve beraberindeki heyet günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret