Sendikacıdan Gazeteciler Derneği Başkanına yakışıksız tavır

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarını kahvaltıya çağıran sendikacı Mustafa İrgatoğlu, davete icabet eden Atatürkçü gazeteci Hakan Özen’e memnuniyetsizliğini ifade etti.

Sendikacıdan Gazeteciler Derneği Başkanına yakışıksız tavır

Sağlık-Sen Manisa Şubesi Başkanı Mustafa İrgatoğlu ve yönetim kurulu üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazetecier Günü nedeniyle basın mensupları için kahvaltılı buluşma programı düzenledi. Ancak Cafe 236 Lounge’de düzenlenen programa davete icabet ederek katılan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler Yazarlar Derneği (DGYD) Başkanı Hakan Özen'e Şube Başkanı tarafından yapılan saygısızlık günün anlam ve önemine gölge düşürdü. Sağlık-Sen Manisa Şubesi Başkanı Mustafa İrgatoğlu’nun KGK İl Temsilcisi Hakan Özen’e karşı kullandığı “Burada bulunmanızdan memnuniyetsizlik duydum” şeklindeki sözleri saygısızlık ve büyük kabalık olarak değerlendirildi.

NEDENİ HEMEN ANLAŞILDI

Sağlık-Sen Manisa Şubesi Başkanı Mustafa İrgatoğlu’nun davet ettiği halde davete icabet eden KGK Manisa İl Temsilcisi Hakan Özen’e nezaket sınırlarını aşarak kaba davranmasının ve toplantıdan ayrılmasını istemesinin nedeni kısa sürede anlaşıldı. Geçtiğimiz haftalarda İrgatoğlu başkanlığında Sağlık-Sen’in düzenlediği bir başka toplantının sunumunda halen hayatta olan ve olmayan pek çok devlet yöneticisi anılırken Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adının anılmadığını söz sırası kendisine geldiğinde kürsüden yüksek sesle söyleyen Özen’in bu davranışını İrgatoğlu unutmamıştı. Bu nedenle Özen’in gazeteciler için düzenlenen toplantıya katılımından memnuniyetsizlik duyduğunu ifade eden İrgatoğlu’na tepkisi ise şöyle oldu: “Bu sendikanın düzenlediği bir başka programda Atatürk ve Atatürkçülük vurgusunda bulunduğundan dolayı Sendika Şube Başkanı Mustafa İrgatoğlu tepki göstererek katılımından duyduğu memnuniyetsizliğini ifade etti. Aynı tepkiyi bugünde olsa yine gösterirdim. Atatürk'ü ve kurucu değerlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

“ATATÜRK’Ü UNUTMAYIZ, UNUTTURMAYIZ”

KGK Manisa İl Temsilcisi ve DGYD Başkanı Hakan Özen karşılaştığı olayla ilgili olarak şu değerlendirmede bulundu: “Geçtiğimiz günlerde Sağlık-Sen Manisa Şubesi’ne bağlı olarak kurulan Şehit ve Gazi Komisyonu tanıtım toplantısına katıldım, programda Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten bir kelime dahi söz edilmemesine vurgu yaparak bu eksikliği yaptığım konuşmayla gidermeye gayret gösterdim. Bugün de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen programa kendime iletilen davet üzerine geldim. Başkan ve yöneticilerle tokalaşırken Sendika Şube Başkanı Mustafa İrgatoğlu geçen programdaki Atatürk vurgusu ve paylaşımımdan rahatsız olduklarını vurgulayarak tepki gösterdi. Önce şaşırdım, daha sonra da karşı tepki gösterdim, bu ülkede maalesef bazı kesimler bilinçli ya da bilinçsiz olarak Atatürk'ü ve kurucu değerlerimizi unutmaya, unutturmaya çalışıyor. Ama biz asla Atatürk'ü ve kurucu değerlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Aynı hadise bugün de olsa geçtiğimiz günlerde düzenlenen programdaki vurguyu yine yapar yine tepkimi ortaya koyardım. Hal böyleyken 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle Gazeteciler Derneği Başkanı olarak önce davet edilmem, ardından da böyle bir hadise ile karşılaşmam beni olduğu gibi diğer gazeteci arkadaşlarımı da derinden üzmüştür. Keşke bu tür hadiseler yaşanmasa ve herkes birlikte yaşama sanatını icra ederek hoşgörüyle birbirlerine yaklaşabilse”.

HAKAN ÖZEN DE BİR ŞEHİT KARDEŞİ

Yaşanan hadiseden dolayı üzüntüsünü dile getiren Hakan Özen kendisinin aynı zamanda bir Şehit kardeşi olduğunu da belirterek açıklamasını şöyle sürdürdü: “Manisa'da Şehit ve Gazi kamu çalışanlarına yönelik Sağlık-Sen'e bağlı bir komisyonun kurulmasını memnuniyetle karşılamış ve davete icabet ederek Gazeteciler Derneği Başkanı aynı zamanda 30 yıllık bir basın mensubu olarak düzenlenen programa katılmıştım. Böylesine hassas değerlere sahip Şehit ve Gazilerimizi kapsayan programda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten ve silah arkadaşlarından  bir kere dahi söz edilmemiş olması Milli hassasiyet açısından şahsımı son derece üzmüş ve bu üzüntümü öncelikle böyle bir programda bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ederek ve konuşmada bulunan Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrgatoğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Ümit Taydaş'a ve Sağlık-Sen Manisa Şehit ve Gazi Komisyonu Başkanı Yusuf Kıyışkan'a konuşmalarından dolayı teşekkür etmemin ardından her şeyden önce bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olarak Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını bu program vesilesiyle rahmetle, minnetle andığımı söylemiştim. O anda aniden gelişen bir durum sonucunda bilgim dışında bazı gazeteci arkadaşlarımız konuşmamı çekmişlerdi. Konuşmam veya çekilen görüntüm ne daha önceden planlanmıştı ne de art bir niyetimiz yoktu. Durum benim Atatürk, Devletçilik ve Milliyetçilik konusundaki hassasiyetimden ve bu hassasiyetimden dolayı bulunduğum Atatürk vurgusundan başka bir şey değildi. Hatta programın bitmesini bekleyip o günkü basın tanıtım toplantısının haberini yapmıştım. Salondan beşeri ilişkiler içerisinde ayrılmıştık. Daha sonra yaptığım konuşmayı kendi özel sosyal medya sayfamdan paylaşarak ‘Atatürk'ü ve kurucu değerlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız’ ifadesinde bulunmuştum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Araç muayene ücretinde kredi kartı dönemi
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi