Selçuk Özdağ'dan “24 Kasım Öğretmenler Günü” açıklaması

AK Parti 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan A. Adayı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle yapmış olduğu açıklamasında Öğretmenliğin özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar kıymetli, saygın bir meslek olduğunu belirtti.

Selçuk Özdağ'dan “24 Kasım Öğretmenler Günü” açıklaması

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan AK Parti 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan A. Adayı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “İdealizmini ve heyecanını yitirmemiş öğretmenlerimizin sayesinde Türkiye, her alanda bir dünya devleti haline gelmiştir. Edirne'den Kars'a, Manisa’dan Diyarbakır’a kadar vatanımızın dört bir tarafında, her koşulda görevlerini özveriyle yapan öğretmenlerimizin her biri bizim için özeldir. Öğretmenlerimiz, bu vatanın geleceği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin; vatan ve millet sevgisi, fikir hürriyeti ve insanlığın ortak değerleri ile donanmasını sağlamak için çok önemli bir görev üstlenmişlerdir” ifadesinde bulundu.

“İstiyoruz ki öğretmen açığı ve atanmayan öğretmen kalmasın” diyen Özdağ, “İster Öğretmenlerimizin atamaları, ister özlük hakları konusunda önemli haklar kazandırdık ve bu çalışmaları AK Parti iktidarı olarak aynı kararlılıkla sürdürüyoruz. Amacımız geleceğimiz olan çocuklarımızı teslim ettiğimiz öğretmenlerimizin refah seviyelerini arttıracak olan özlük, sosyal ve ekonomik haklarını en iyi düzeye getirmektir” dedi.

Türkiye’nin küresel ve bölgesel güç olma yolunda öğretmenlere çok önemli görev ve sorumlulukların düştüğünü kaydeden Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım’ın yıldönümünde değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, bu kutsal görevi yerine getirirken şehit olan öğretmenlerimize de yüce Allah’tan rahmet diliyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret