Selçuk Özdağ, “Bülent Ecevit Türk siyaset hayatına damgasını vurdu"

AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı, 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ yayınladığı yazılı basın açıklamasıyla Türk siyaset hayatının önemli isimlerinden ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin eski Başbakanlarından Bülent Ecevit'i andı. Siyaset hayatında Bülent Ecevit gibi hedefinde güçlü Türkiye olan yerli solculara ihtiyaç bulunduğunu kaydeden Özdağ, “CHP Türk siyaset hayatına damga vurmuş ve örnek olmuş siyaset adamlarından Bülent Ecevit'in hayatını çok iyi bir şekilde incelemeli ve sahip çıkmalıdır” dedi.

Selçuk Özdağ, “Bülent Ecevit Türk siyaset hayatına damgasını vurdu

Türk siyaset hayatının Karaoğlan lakabıyla tanınan siyasi liderlerinden ve eski Başbakanlardan Bülent Ecevit vefatının 12. yılında anılmaya devam ediyor. Ecevit'i anan isimlerden biri de AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı ve 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ oldu. Ecevit'in Türk siyasi hayatının gelmiş geçmiş önemli siyaset adamlarından biri olduğunu kaydeden Özdağ, “Bülent Ecevit siyaset sahnesine çıktığı andan itibaren ölümüne kadar Türkiye için çalışmıştır. Ecevit'in her siyasetçi gibi iyi ve eksik yönleri de vardı ama iyi yönleri çok olan bir siyasetçiydi” ifadesinde bulundu.

Bülent Ecevit'in Kıbrıs Barış Harekatındaki tavrının ve egemen güçlere karşı meydan okuyuşlarının takdire şayan olduğunu kaydeden Özdağ, Ecevitle 12 Eylül 1980 darbesinin ardından Ulucanlar Cezaevinde beraber kaldıklarını ve bu süreci birlikte geçirmeninde önemli bir hatırası olduğunu belirtti.

Bülent Ecevit'in yaşamı boyunca yerli Türk solcusu bir misyona sahip bulunduğunu belirten Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü, “Türkiye'de siyaset yapmak zordur. Hele hele Türkiye siyaset hayatında uzun soluklu olmak ve yerli kalabilmek çok daha zordur. Bülent Ecevit bunu başarmış bir siyaset adamıydı. Tüm bu duygu ve düşüncelerimle, bugün dahi eksikliğini hissettiğimiz Bülent Ecevit’i, ölümünün 12. yılında rahmetle anıyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı