Şehitleri unutturmamak için 16 km. yürüdüler

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Manisa Şubesi geleneksel hale getirdiği 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri anma yürüyüşünün dördüncüsünü Kula'da gerçekleştirdi. Kula Umur Baba dağında 16 kilometrelik bir parkurda gerçekleşen yürüyüşle ilgili açıklamada bulunan TDED Manisa Şube Başkanı Dr. Muzaffer Yurttaş, “faaliyetimizin amacı tüm şehitlerimizi anmak, unutmamak ve unutturmamaktır. Gençlerimize şehitliğin ne yüce bir mertebe olduğunu anlatmak, toplumsal duyarlılığa katkıda bulunmaktır. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi, ahirete irtihal eden tüm gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” diye konuştu.

Şehitleri unutturmamak için 16 km. yürüdüler

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Manisa Şubesi tarafından düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitlerimizi Anma Yürüyüşü” Kula Umur Baba Dağında parkurunda gerçekleşti. Yürüyüşe katılan tüm duyarlı vatandaşlara teşekkür eden TDED Manisa Şube Başkanı Dr. Muzaffer Yurttaş, Faaliyete 45 kişinin katıldığını belirtti.

Gerçekleşen yürüyüş öncesinde Kula Eroğlu Köyünde toplanan TDED yöneticileri ve vatandaşlar önemli bir projeye katılmalarından duydukları memnuniyeti TDED adına Şube Başkanı Dr. Muzaffer Yurttaş'a ileterek kendisine teşekkür ettiler. Gerçekleşen yürüyüş etkinliğiyle ilgili değerlendirmede bulunan Yurttaş güne önceki dönem görev yapan köy muhtarı Adem Baştürk’ün verdiği sabah kahvaltısı ve tanışma çayı İle güne başladıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti, “Yürüyüşümüzün başlamasının ardından yolumuz üzerinde buunan mezarlıği ziyaret ederek dua ve Kuranı Kerim okuyarak programımıza devam ettik. Öğle saatinde Koyunoluğu Çeşmesi başında mola verdik. Eşme Dervişli Köyünden değerli hemşehrimiz Abdullah Kesimin ikramı İle çaylarımızı yudumladık. Ramazan Yurttaş'ın demlediği muhteşem çayın tadın hep birlikte tatma imkanımız oldu. 16 Kilometrelik yürüyüşümüz başarı İle tamamlandı. Katılımcılara ve emeği geçenlere sonsuz teşekkürler. Tüm şehitlerimizi, ahirete göç eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Vatan ve milleti için gece gündüz gözünü kırpmadan görev yapan Silahlı kuvvetlerimizi ve polislerimizi selamlıyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret