Sabahattin Ali'nin kitapları 3.95 TL'ye A 101'de

Sabahattin Ali'nin kitaplarının telif hakkı dolmasının ardından yayın sektöründen yazarın hatırasına ve emeğine gölge düşüren hamleler gelmeye devam ediyor.

Sabahattin Ali'nin kitapları 3.95 TL'ye A 101'de
Sabahattin Ali’nin eserlerinin yasal telif süresi olan 70 yıl 2019 yılından itibaren doldu.
Çok satanlar listesinden uzun süredir inmeyen Sabahattin Ali’nin en bilinen eseri Kürk Mantolu Madonna, yüzlerce farklı kapakla raflarda yerini aldı. Yayınevleri hiçbir ücret ödemeden Sabahattin Ali’nin eserlerini basabiliyor.
Telif haklarının dolmasıyla birlikte Everest Yayınları, Sabahattin Ali’nin İçimizdeki Şeytan kitabının kapağında yazarı Şeytan figürüyle resmetmişti.
Everest Yayınları’na birçok kitap severden tepki gelmişti.
ŞİMDİ DE MARKET REYONLARINDA
A 101 adlı marketler zinciri, Sabahattin Ali’nin İçimizdeki Şeytan, Sırça Köşk, Kuyucaklı Yusuf ve Kürk Mantolu Madonna eserlerini 3,95 TL’den satışa sundu.
Kendisini ‘Kurdeşen’ isimli romanıyla tanıdığımız yazar Kaya Tanış, olaya Twitter hesabından tepki gösterdi. Tanış, ”On beş yıldır yayın sektöründeyim. Çok rezillik, çok acizlik, çok hesap kitap, çok tüccar gördüm. Ama eğer bu gerçekse, bundan daha fazla ağırıma giden bir şey görmedim.” ifadelerini kullandı.
Yılmaz Özdil’in özel seri olarak 2500 TL’ye satışa çıkardığı Mustafa Kemal kitabının yankıları sürerken A 101’in Sabahattin Ali kitaplarını 3.95 TL’ye satışa çıkarması sosyal medyada Yılmaz Özdil 2500 TL, Sabahattin Ali 3.95 TL yorumlarına neden oldu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret