Özen'den Trump'a; “Faşist ve zavallısın!”

Türkiye'yi ekonomik yaptırımla tehdit eden ABD Başkanı Donald Trump'ın sözlerine Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Başkanı Hakan Özen tepki gösterdi. Özen, ABD Başkanlık seçimleri öncesinde kaybedeceğini anlayan Trump'ın kaygı ve endişesinden dolayı faşist zihniyetini ve iyi yönetim gösteremeyen acziyetini net bir şekilde ortaya koyduğunu ifade etti.

Özen'den Trump'a; “Faşist ve zavallısın!”

Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, ABD Başkanı Donald Trump'ın, "Çizilen çerçeveyi aştığını düşünürsem, Türkiye'nin ekonomisini yerle bir ederim" tepki gösterdi. Özen açıklamasında, “Trump efendi! Sen daha ananın rahmine düşmeden ve kısa şortla gezerken Türkiye kahramanlık destanı yazıyordu. Yakın tarihten örnek mi istiyorsun? 15 Temmuz yeter sadece...” ifadesinde bulundu.

HADDİNİ BİL!

Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü YPG/PKK hedeflerine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatına Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği olarak tam destek verdiklerini kaydeden ve “Devletimizin yanındayız Mehmetçiğimiz için duacıyız” diyen Özen ABD ve Trump'a yönelik ifadelerine şöyle devam etti, “Eyyy ABD ve başındaki Faşist zihniyetli Trump! Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü bir devlet olup o tehditkar ifadelere ve sizin gibi zihniyet sahiplerine tarih boyunca haddini bildirmiş ve günümüzde de bildirecek güce her daim sahiptir. Türkiye'yi asla ve asla tarihin boyunca katlettiğin milletlerle ve topraklarına el koyduğun ülkelerle karıştırma. Akıllı ol ve haddini bil! Türkiye'yi asla Irak'la, Mısır'la, Suriye ve diğer servetine el koyduğun, sözde barış ve demokrasi gerekçelerini işgal ettiklerinle, kendi ana yurtlarından kovduğun Kızılderililerle ve Zencilerle asla karıştırma. Türk tarihi 5 Bin yıllık güçlü ve kahramanlık destanlarına sahiptir. Tehdit etiğiniz ülke Türkiye Cumhuriyeti'dir, haddinizi bilin!”

ZAMAN BUGÜNKÜ ZAMANDIR

“Hayata bakış açımız, siyasi görüşümüz ve yaşam tarzımız birbirimizden farklı olsa da herkes şunu bilsin ki başka Türkiye yok! Hele hele Faşist bir lider olan Trump ve onun gibilerin karşısında 80 Milyon Türkiye olarak eğilmeye asla niyetimiz de tahammülümüz de yok!” diyen Özen, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi, “Hattı müdafa yoktur sathı müdafa vardır” ve vatan savaşının zaferi, vatanı kurtarır, milleti özgürleştirir, ülkeye barış getirir, insanlığın emperyalizme karşı mücadele cephesini güçlendirir. Vatan savaşını anlamayan kirlenir. Dünün karanlığı bugünü karartmaz. Dünün yağmuruyla ıslanmazsınız. veya: Dünün güneşiyle bugünü ısıtamazsınız. Zaman bugünkü zamandır. Durum bugünkü durumdur. Zaman ve durum ise terörle kararlı bir şekilde mücadele zamanıdır. Tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak zaferle ayrılma ve yeni zaferlerle tanışma zamanıdır. Yerli ve milli duruş ise her zaman olduğu gibi de bugün de vazgeçilmez şiarımız olmalıdır. Cumhuriyete giden yol; milli duruş, düşünce, haysiyet ve istiklal mücadelesiyle başlamıştır. Bu gaye ve mücadele üzerimize sinsi ve kirli bir şekilde dayatılan emperyalist ve terör olaylarına karşı günümüzde de devam etmelidir. Ne pahasına olursa da bundan asla vazgeçilmemeliyiz. Bu Duygu ve Düşüncelerle Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği olarak devletimizin yanında olduğumuzu yineliyoruz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti! Yaşasın kahraman Türk Ordusu! Yaşasın aziz ve asil Türk milleti! Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dokuz maddede yeni corona kısıtlamaları
Dokuz maddede yeni corona kısıtlamaları
Bakan soylu,
Bakan soylu, "Koronavirüs beni bile yere serdi"