Özen, “Türk Milliyetçileri Türk-İslam Ülküsünün Gönül Erleridir”

Turan Kültür Birliği Genel Başkanı Hakan Özen 3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle yapmış olduğu açıklamasında, “Türklük şuuru, Türkçü duruş ve Türkiye sevdasıyla yürekleri kor gibi yanan Türk milliyetçileri devletimizin bekasından ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünden yana tavır almış, Türk İslam ülküsüne sevdalı gönül erleridir” dedi.

Özen, “Türk Milliyetçileri Türk-İslam Ülküsünün Gönül Erleridir”

3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulunan Turan Kültür Birliği Genel Başkanı Hakan Özen Türk Milliyetçilerinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bekasından yana gönül erleri olduğunu kaydederek, “3 Mayıs Türkçülük Günü zulme, çileye, haksızlığa, işbirlikçiliğe sabır, akıl, iman ve azimle meydan okumanın ifade kudretidir. Bilinmelidir ki, Türk milliyetçileri her zaman ve her seviyede milli birlik ve kardeşlikten yanadır. Yanlışa yanlış demek, hıyanet ve karanlığın karşısında milli ve ahlaki tavır göstermek üstlendiğimiz milli görevin gayesidir” diye konuştu.

“3 Mayıs 1945'te yaşananlar devletimizin varlık mücadelesinde, milletimizin yükseliş hamlesinde temel kuvvet kaynağının Türk Milliyetçiliği olduğunun anlaşılması ve anlatılması için bir vesiledir” diyen Özen sözlerine şöyle devam etti, “Dünyada yaşanan insanlık sefaletinin aşılabilmesi Türk’e kulak vermekten ve Turan ülküsüne, birliğine ve kültürüne sımsıkı sarılmaktan, hahip çıkmaktan geçmektedir. Milletine sevdanın adını Türkçülük koyanların insanlığa söyleyecek çok sözü vardır. Dünya görüşünü Türk kültürü, Türk tarihi, Türk dili, Türk ahlakı hülasa Türk kimliği üzerine inşa eden Türkçülük, bünyesinde yüksek insani değerleri barındıran bir şuur ve ulvi dünya görüşüne sahiptir. Bu yönüyle başka milletleri horlama yerine onlara örnek olma bilincini taşır. Türklük doğuşu aşan, oluşla anlam bulan bir kaderdaşlığın adıdır. Bu kaderdaşlığın zirvesi şehadet, vecizesi “Ne mutlu Türk’üm diyene”dir. Dışarda küstahça kurgularıyla, içerde PKK, FETÖ gibi maşalarıyla kuyumuzu kazmaya, vatanımızı bölmeye çalışmaktadırlar. Ay yıldıza yan bakanlar bilmelidir ki kan dökerek aldığımız bu toprakları can vererek koruyacağız. Ölümlerden yılmayan tunç yürekli evlatları durdukça Türk milletini dünyada hiçbir güç vatansızlaştıramayacaktır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak