Özen, “Süleyman Demirel Türk siyasi hayatının mihenk taşlarındandır”.doc

Türkiye Cumhuriyeti Devleti 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i vefatının 4. yılında anan Demokratlar Konfederasyonu Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı ve Manisa 1946 Demokratlar Derneği Başkanı Hakan Özen, Demirel'in Türk siyasi hayatında derin izler bıraktığını ve yaşamı boyunca önemli görevler icra ettiğini belirtti.

Özen, “Süleyman Demirel Türk siyasi hayatının mihenk taşlarındandır”.doc

Demokratlar Konfederasyonu Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı ve Manisa 1946 Demokratlar Derneği Başkanı Hakan Özen Türkiye Cumhuriyeti Devleti 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i vefatının 4. yılında yapmış olduğu açıklamayla andı. Süleyman Demirel'in Türk siyasi ve demokrasi hayatının mihenk taşlarından biri olduğunu kaydeden Özen, “Üstlendiği görevler, demokrasi mücadelesi ve icraatlarıyla adından başarıyla bahsettiren Türkiye Cumhuriyeti Devleti 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, devlet adamı ve siyasi bir lider olarak milletimizin kalbinde yer edinmiş, siyasi hayatımızda derin izler bırakmıştır. Kendisini rahmetle ve saygıyla anıyorum” dedi.

Demirel'in Türkiye’nin müreffeh ülkeler seviyesine ulaşma noktasında, kalkınmasında, demokratikleşmesinde önemli hizmetleri bulunduğuna dikkat çeken Özen, "9. Cumhurbaşkanımız ve Türk siyasi hayatının önemli siyasi liderlerinden Süleyman Demirel darbelere karşı da dik bir duruş göstermiş, vesayetin kalkması noktasında önemli hizmetler yapmak için gayret sarfetmiştir ancak o günkü şartlar ve konjonktür buna müsaade etmemiştir. Türkiye'de demokrasiden ve çok partili hayattan söz ediyorsak bunda Demirel'in de çok önemli bir rolü vardır" diye konuştu.

Süleyman Demirel'in hyatı boyunca şaşaadan uzak, itidalli bir yaşam tarzını kendisine benimsediğini belirten Demokratlar Konfederasyonu Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı ve Manisa 1946 Demokratlar Derneği Başkanı Hakan Özen sözlerine şöyle devam etti, “gerçekleşen seçimler sonrasında partisi kazansa bile özellikle sağduyulu ve itidalli davranılması uyarısında bulunur, en ağır ve sert eleştirileri dahi mizahı katarak yapardı. O nedenle kendisiyle birlikte fötr şapkası da hala hafızalarımızda dün gibi tatlı bir tebessümle anılmaktadır. Türkiye sanayileşme ve barajlar anlamında adeta çağ atlamıştır. DSİ Genel Müdürüyken inşa edilen Manisa Demirköprü barajında hala Demirel'in hatıraları yadedilmektedir. Devlet adamları, icraatları, siyasi hayatımızda bıraktığı derin izler ve hatıraları ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i rahmetle ve saygıyla anıyoruz ve her anışımızda yaşatmaya devam edeceğiz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak