Özen, “Medyayı alet ederek Türkiye ile hesaplaşmak istiyorlar”

Demokrat Gazeteciler - Yazarlar Derneği ve Manisa 1946 Demokratlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özen Türkiye ile hesaplaşmak isteyen şer odaklarının Ramazan Bayramı öncesi ve sürecinde kirli senaryolarına iç ve dış medyayı alet etmek istediğini ancak bu operasyonların demokrasiden yana tavrını alan ve kalemini satmayan basın mensupları ile milletin feraseti ve sağduyusu karşısında başarısızlığa uğradığını söyledi.

Özen, “Medyayı alet ederek Türkiye ile hesaplaşmak istiyorlar”

Batı Dünyası'nın ve emperyalist egemen güçlerin Türkiye'yi kirli senaryolarla baltalama ve sekteye uğratma girişimlerinin Ramazan Ayı boyunca bazı yayın organları ve basın mensuplarının kullanılarak devam ettiğini kaydeden Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği ve Manisa 1946 Demokratlar Derneği Başkanı Hakan Özen, “Asil ve aziz millet bu oyunu da yutmaz. İster Yunan Basınında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 12. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın sözde gazetecilik adı altında, kin ve nefret ifadeleri ve insanlık ayıbı bir fotoğrafla Yunanistan'da yayın hayatına devam eden bir gazetenin manşetine taşınması kendini bilmezlik, kural tanımazlık, hadsizlik ve cehaletin ötesindedir. Manşete taşınan bu haberde Sayın Erdoğan üzerinden Türkiye hedef alınmıştır. Yunanistan savcılarını ve devlet yetkililerini bu densizliği en ağır şekilde cezalandırmasını bekliyoruz. Hemen bu talihsiz hadisenin ardından da Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan'ın bir TV kanalının haber programında, “O hizaya gelmeyen apoletli generalleriniz hepsi Erdoğan'ın arkasında saf tutuyor. Oynaya oynaya eşek gibi saf tutacaklar” sözleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, kahraman Türk ordusu ve mensupları ile asil milletimizin hak ve menfaatlerine medya kullanılarak gerçekleştirilmeye çalışılan bir başka saldırıdır. Aziz ve asil Türk milleti ile kahraman Türk ordusu bu saldırıların altında kalmayacak ve gereken cevabı verecek güç, karakter ve kudrete her daim sahiptir” diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN MENFAATLERİ HERŞEYİN ÜZERİNDE GELİR

Türkiye'nin menfaatlerinin herşeyin üzerinde tutulması gerektiğini kaydeden Özen, “31 Mart'ta İstanbul'da gerçekleşen yerel seçimlerin ardından tartışmaların önüne geçilememiş bazı kesimler tarafından bir algı yönetimi oluşturulmaya çalışılmış ve bu algı operasyonunda yine medya kullanılarak, “Yunanistan kazandı” ifadelerine yer verilmiştir. Vatandaşlar devlet düşmanlığı ve hainlikle itham edilmiştir. Yine Ramazan Bayramı öncesi İstanbul Florya'da bir Cami İmamı asli görevini unutarak Cuma hutbesinde adeta bir siyasi propaganda yapmış vatandaşları birbirine düşürecek ifadelerle itham etmiştir. Tüm bunlar gerçekleşirken de maalesef yine medya bu olayların içerisine dolaylı ya da dolaysız çekilerek alet edilmeye çalışılmıştır. Hangi aday ya da partinin kazanmasından ziyade Türkiye'nin menfaatlerinin ön plana çıkarılması ve millet iradesinin herhangi bir sansür, baskı ya da oto sansüre uğramadan sandığa yansıması demokrasi ve Cumhuriyet adına bir kazanç kabul edilmelidir. Milletin değerlerine, devletimizin bölünmez bütünlüğüne ve ülkemizin menfaatlerine zarar verecek, askıya aldıracak ve insanlarımızı birbirine ters düşürecek, ötekileştirecek her türlü söylem, tutum ve davranışlardan uzak durulmalı, dini, manevi ve milli menfaatler asla siyasete alet edilmemelidir. Unutulmamalıdır ki dini, manevi ve milli menfaatler toplum olarak hepimizin ortak değerleridir” dedi.

CUMHURİYET REJİMİMİZ DEMOKRASİ VAZGEÇİLMEZİMİZ

“Cumhuriyet rejimimiz, demokrasi vazgeçilmezimiz, adalet, hukuk, liyakat ve ehliyet olmazsa olmazımızdır” diyen Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği ve Manisa 1946 Demokratlar Derneği Başkanı Hakan Özen sözlerini şöyle sürdürdü, “Medya'nın birer temsilcisi olarak tüm yayın organları ve basın mensupları bu şiarla hareket etmeli, toplumu birbirinden ötekileştirici, ayrıştırıcı ve küçük düşürücü her türlü haber, yazı ve tutumdan uzak durmalı, asla kirli senaryoların ve algı yönetimlerinin maşası olmamalıdır. Vatan namusumuz, Türkiye gözbebeğimiz, canımız, ciğerimiz'dir. Vatanımıza, devletimize, milli iradeye ve gözbebeğimiz, canımız, ciğerimiz olan ülkemizi alanı dar etmek isteyen tüm şer odakları ve kişilere karşı ise 80 Milyon Türkiye olarak en sert cevabı verme kudretini göstereceğimizden de kimsenin kuşkusu olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği ile Manisa 1946 Demokratlar Derneği olarak Aziz ve asil Türk milletinin ve İslam aleminin birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde geride bıraktığımız Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutluyor, saygılarımızı sunuyoruz.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salih Hızlı güven tazeledi
Salih Hızlı güven tazeledi
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak
Corona tedavisinde anında bağışıklık kazandıracak