Özen, “3600 ek gösterge Öğretmenlere ana sütü gibi helaldir”

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınlayan Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen Öğretmenliğin insanlık tarihinin en ölümsüz ve kutsal mesleği olduğunu belirterek Öğretmenlerin 3600 ek gösterge taleplerinin en doğal ve ana sütü gibi helal bir hak olduğunu kaydetti.

Özen, “3600 ek gösterge Öğretmenlere ana sütü gibi helaldir”

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı basın açıklmasında bulunan Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, “İnsan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarından biri olan Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir kez daha en içten dileklerimizle kutluyorum. Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Bu nedenle bir öğretmenin öğretme - öğrenme sorumluluk ve görevi hiçbir zaman bitmez” dedi.

ÖĞRETMENLER TOPLUMUN MİMARIDIR

“Öğretmenlik ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olan bir meslek olduğu gibi aynı zamanda yaşamda bizleri hedefimize ulaştırma azmini aşılayan bilim elçisidir, toplumun mimarıdır” diyen Özen, “Öğretmenlerimiz bu duygu, sorumluluk ve düşüncesiyle bu kutsal mesleği seçer. Bir öğretmenin en temel gayesi daha iyi, daha erdemli bir toplumu yetiştirmektir. İlk insandan bu güne kadar, en bilinçli, en seçkin ve en donanımlı insanı yetiştirmek gibi bir şiarı olan öğretmenler bunu başarmak için, en zor koşularda görev yapmaktadırlar. Bu zor koşullarda mesleğini en iyi şekilde icra etmek için gecesini gündüzüne katan Öğretmenler Bir insana ilk hayat dersini veren onu kötülüklerden koruyan, iyiliğe sevk eden, bir güneş gibi doğan eğitim elçileridir. Bu denli insan topluluğu için çok önemli bir mesleği icra eden öğretmenlerimize verdiğimiz önem sadece sözde değil özde de kendini çok net şekilde göstermelidir. Bunun için de şu an 3000 olan ek göstergeleri 3600 olmalıdır. Bu Öğretmenlerimize ana sütü gibi helal bir haktır” ifadesinde bulundu.

VEKİL MÜDÜRLÜK EĞİTİMDE BAŞARIYI DÜŞÜRÜYOR

Son 17 yıl içerisinde 15 kez Milli eğitim sisteminin değiştiğine vurgu yapan Özen Manisa'da vekaleten Müdürlük işleyişinin Öğrenci ve Öğretmenler açısından büyük bir soruna ittiğini bu sorunun da beraberinde her geçen dönem eğitimdeki başarının düşmesine yol açtığını belirtti.

Öğretmenlerin ve okul idarecilerinin tercih etmediği ve evine kilometrelerce uzakta iki vasıta ile gidilecek okullara yerleştirilmesinin ise bir çok zorluğu da beraberinde getirdiğini ve tüm bu yaşananları basın mensupları olarak yakından şahit olduklarını kaydeden Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen sözlerine şöyle devam etti, “Tüm bu zorlukların ve tartışmaların gerekli müdahale ve çözüm yollarıyla aşılacağına inanıyorux. Unutmayalım ki değerlerin yaşatılması ve değişimi özümsemiş, geleceğe güvenle bakan bir nesil öğretmenlerin eseri olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mektep Okullarının açılması ve büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik ünvanının verilişinin yıldönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesi ile tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, vefat eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, önlerinde saygıyla eğilirken kendilerini minnetle anıyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı