Özdağ'ın FETÖ'yü işaret ettiği Muhsin Yazıcıoğlu davası sil baştan

Siyasetçi ve Akademisyen Doç. Dr. Selçuk Özdağ'ın AK Parti'de Manisa Milletvekilliği ve FETÖ Darbe Girişimi Komisyon Başkanvekilliği yaptığı dönemde Muhsin Yazıcıoğlu davasının takipsizlikle sonuçlanmasının kendisini tatmin etmediğini belirtmesi ve "Bu cinayeti aydınlatmak hepimizin vicdani borcudur. Davasını takip etmek, başka cinayetleri önlemek için şarttır" sözleri adeta Danıştay'ın alınan kararı iptal ederek davanın sil baştan görülmesinde yol gösterici oldu.

Özdağ'ın FETÖ'yü işaret ettiği Muhsin Yazıcıoğlu davası sil baştan
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin içinde bulunduğu helikopterin düşmesi ile ilgili dönemin Adana Jandarma Bölge Komutanı emekli Tümgeneral Ali Lapanta ve Kurmay Başkanı Mazlum Koçoğlu hakkında verilen takipsizlik kararı, Danıştay tarafından kaldırıldı. Arama kurtarma çalışmalarının usulüne uygun yapılmadığı, bir strateji dahilinde gerçekleştirilmediği ve yine usulüne uygun kriz merkezi oluşturulmadığı gerekçeleriyle kaldırdığı takipsizlik kararı üzerine 2 isim hakkında açılacak soruşturma için süreç başlatıldı.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili soruşturmada verilen takipsizlik kararının kaldırılması 13 Temmuz 2016 tarihinde TBMM'de basın açıklamasında bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'ın o günkü sözlerinin ne kadar yerinde ve doğru olduğunu bir kez daha gösterdi. Özdağ açıklamasında kararın kendisini tatmin etmediğini belirterek, "Bu cinayeti aydınlatmak hepimizin vicdani borcudur. Davasını takip etmek, başka cinayetleri önlemek için şarttır" demişti.
Karar, Özdağ'ın meclis konuşmasını hatırlattı
Karar, AK Parti önceki dönem Genel Başkan Yardımcısı ve 24-25-26. Dönem Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'ın TBMM'de yaptığı basın açıklamasını hatırlattı. Özdağ yaptığı açıklamada, o tarihte alınan takipsizlik kararının kendisini tatmin etmediğini ifade etmiş ve, "Yılan hikayesine dönen dava takipsizlikle sonuçlandı ama bu karar beni tatmin etmedi. Muhsin Yazıcıoğlu ile 17 yıl birlikte çalıştım, bir dava arkadaşımın kanının yerde kalmasını asla istemem. Bu cinayeti aydınlatmak hepimizin vicdani borcudur. Davasını takip etmek, başka cinayetleri önlemek için şarttır" ifadesinde bulunmuştu.
Özdağ, FETÖ'yü işaret etmişti
15 Temmuz darbe girişiminin ardından soruşturmada adı geçen bazı kişilerin FETÖ'yle bağlantısı olduğu ortaya çıkmış ve Özdağ yine açıklamasında "Muhsin Yazıcıoğlu suikastinin failleri egemen güçler ve onların taşeronluğuna soyunan FETÖ'dür" diyerek Aydın Özsıcak adı üzerinde özellikle durmuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret