Öcmenler, “Hemşirelere vaat edilen 3600 ek gösterge hayata geçmelidir”

12-18 Mayıs Hemşireler Haftası nedeniyle kutlama mesajında bulunan Gelecek Partisi Ticaret Politikaları Başkan Yardımcısı Gizem Satıoğlu Öcmenler, “Önemsenmek ve verilen değeri hissetmek tabiî ki güzel ama Hemşireler sadece önemsenmek değil 2 yıl önce kendilerine vaat edilen 3600 ek gösterge başta olmak üzere analarının ak sütü gibi hak ettikleri özlük haklarının bir an önce hayata geçmesini beklemektedir. Hemşiresinden hasta bakıcısına varıncaya kadar tüm sağlık çalışanlarına ve her branşta eğitim durumuna bakılmaksızın 800 ek gösterge puanı en kısa sürede verilmelidir” dedi.

Öcmenler, “Hemşirelere vaat edilen 3600 ek gösterge hayata geçmelidir”

Gelecek Partisi Ticaret Politikaları Başkan Yardımcısı Gizem Satıoğlu Öcmenler Hemşireler Haftası nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulundu. Hemşirelerin sağlık sektörü ve hizmetinin temel taşlarından biri olduğunu kaydeden Öcmenler, “Özellikle Koronavirüsle mücadele kapsamında vermiş oldukları cansiperane hizmetleriyle daha fazla gündeme gelen Hemşireler ve tüm sağlık çalışanları sadece yaşadığımız süreçte değil her an ve her ortamda üstün hizmetleriyle takdiri çoktan hak etmişlerdir. Kendilerini önemsediklerini söyleyen ve mesajlarıyla gönüllerine hitap eden mesajlarıyla seslenen AK Parti iktidarı ne var kiher seçim öncesi vaatlerde bulunarak Hemşirelerin ek göstergesini 3600’e getireceklerini ifade etmişler ama bu vaat her ne hikmetse yaşama geçmemiştir. Kulağa hoş gelen, gönüllere hitap eden mesajlar tabiî ki önemli ama asıl önemli olan her şeyin öncesinde verilen vaatlerin ve hak ettikleri özlük haklarının hayata geçirilmesidir. Bu haklar yerine getirilmediği sürece ister 14 Mart Tıp Bayramı ister 12-18 Mayıs arası kutlanan Hemşireler Haftası iyi dilek ve temenni mesajlarından öteye geçemeyecektir” diye konuştu.

Tüm sağlık çalışanlarının 657 4/A kadrosu altında birleştirilmesi gerektiğini savunan Öcmenler, “Vekil ebe hemşireler, kamu dışı aile hekimliği çalışanları ve süresiz ve 3+1 sözleşmeli çalışanlarına bir an önce kadro verilmelidir. Sağlık çalışanları döner sermaye adaletsizliğine kurban edilmemelidir. Liyakat ve ehliyet sözde değil özde değerlendirilmelidir. Adamcılığa son verilmeli, sağlık çalışanları arasındaki ayrımcılık son bulmalıdır. İstihdam kadrosunda yaşanan sorunlar bir an önce son bulmalı, fazla mesai altında büyük bir zorluk yaşayan ve zorlu koşullarda çalışmaya terk edilen Hemşirelerin ve tüm sağlık çalışanlarının çilesi son bulmalıdır. Unutulmamalıdır ki tüm sağlık çalışanlarına yapmış oldukları önemli hizmetlerinde çileli bir mesai içerisinde çalıştırmak değil huzurlu, ve her alanda eksiklikleri tamamlanmış bir ortamda çalışmalarını teşvik etmek iktidar partisinin başlıca sorumluluğudur” dedi.

Özellikle tüm Dünya’yı tehdit eden Koronavirüs sürecinde büyük bir performans ve fedakarlık gösteren sağlık çalışanlarına AK Parti iktidarı tarafından, “Kesinlikle hakkınız ödenmez” sözlerinin sarfedildiğini ama 3 ay tavadan ödeme uygulamasında bile siyasal ayrımcılığa başvurulduğunu kaydeden Öcmenler, “Temennimiz tüm bu haksızlık ve keyfi idari uygulamaların son bularak vaat edilenlerin Hemşirelere ve tüm sağlık çalışanlarına verilmesidir. Bu duygu ve düşüncelerle Hemşireler Haftası'nı kutluyor, tüm sağlık çalışanlarına görevlerinde üstün başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret