Milli Savunma: Doğu Akdeniz'de geçiş eğitimleri icra edilecek

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Doğu Akdeniz'de müttefik ülke deniz kuvvetleri gemileri ile kısa süreli geçiş eğitimleri icra edileceğini duyurdu.

Milli Savunma: Doğu Akdeniz'de geçiş eğitimleri icra edilecek

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Türk ve Müttefik ülke deniz kuvvetleri gemileri tarafından 26 Ağustos 2020 günü, Doğu Akdeniz'de birlikte çalışabilirlik ve koordinasyonun geliştirilmesi maksadıyla kısa süreli geçiş eğitimleri icra edilecektir" dendi.

Yunanistan, Türkiye'nin Meis Adası açıklarında petrol ve doğalgaz arama amaçlı sismik araştırmalarını genişletmek için yayımladığı NAVTEX'e karşılık olarak yeni bir NAVTEX yayımlamış ve 27 Ağustos'a kadar geçerli olacak bildirinin Girit, Kerpe, Rodos ve Meis'in güneyini kapsadığı belirtilmişti.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Yunanistan ile Türkiye arasındaki gerilimin azaltılması için bugün Atina ve Ankara'yı ziyaret edecek.

Maas'ın Ankara'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmeden önce Atina'da Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis ile bir araya gelmesi öngörülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret