MEVLİD-İ NEBİ KUTLANIYOR

Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök, Peygamberimizi anmak, anlamak ve onun çağları aşan mesajlarını insanlıkla buluşturmak amacıyla kutlanan Mevlid-i Nebi Haftası'nda basın mensuplarıyla buluştu.

MEVLİD-İ NEBİ KUTLANIYOR
Haber: Nezih VAROL
 
Manisa İl Müftüsü Mustafa  Soykök, Peygamber Efendimizi anmak, anlamak ve onun çağları aşan mesajlarını insanlıkla buluşturmak amacıyla kutlanan Mevlid-i Nebi Haftası ile ilgili açıklamada bulundu. Diyanet Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen basın açıklamasına Müftü Yardımcıları Sevinç Tepekaya, Ömer Kayhan, Ramazan Arba katıldı. Müftü Soykök, 28 Ekim Çarşamba günü Peygamber Efendimizin dünyayı teşriflendirdiği gün olan Mevlit Kandili'ni idrak edeceklerini belirtti. Bu yıl Mevlid-i Nebi Haftası 'Peygamberimiz ve Çocuk' temasıyla idrak edilecek. 
 
Yeni açılan Aile ve Gençlik Merkezi’nden de bahseden Soykök, “Aile Dini Rehberlik Merkezimiz ve kadın kolları binamız bulunuyor. Burası genç mekan diye tabir ettiğimiz alan. Üst katta dersliklerimiz var. Manisa’da güzel hizmetler yapma derdindeyiz. Din hizmetleri noktasında, dini rehberlik noktasında Manisa İl Müftülüğümüz ve ilçe müftülüklerimiz olarak hizmetler yürütüyoruz. Bu 7 katlı binada şehre bir soluk getirmeyi amaçlıyoruz. Gençlerimiz buraya gelsin İngilizce, İspanyolca öğrensin, hat, sanatlarını öğrensin. Burayı aktif olarak hayır işlerinde kullanmak istiyoruz” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Akıncı Üssü davasında karar açıklandı
Akıncı Üssü davasında karar açıklandı