Mehmet Beşeri, “Burak Turna da, Mansur Yavaş'ta görevlidir”

Gazeteci - Yazar Mehmet Beşeri Metal Fırtına kitabının Yazarı Burak Turna'nın ortaya attığı "Makedon terör örgütü" iddiaları ve Millet İttifakının Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş hakkındaki iddialarla ilgili gündem oluşturacak açıklamada bulundu. Gazeteci Hakan Özen'e yaptığı açıklamasında Beşeri, "Burak Turna kendisine emperyalist güçler tarafından verilen görevi yerine getiriyor ve en ufak kıvılcımda ortalığı ateş yerine çevirecek iddiaları ortaya atıyor" dedi.

Mehmet Beşeri, “Burak Turna da, Mansur Yavaş'ta görevlidir”

Metal Fırtına kitabının yaklaşık 15 yıl önce Türkiye ile bir hesabı olan emperyalist güçler tarafından senaryo olarak Kitabın Yazarları Burak Turna ve Orkun Uçar'a verildiğini iddia eden Gazeteci Yazar Mehmet Beşeri Ulusal Ajans'ta Gazeteci Hakan Özen'e verdiği demecinde, “Burak Turna CIA'ya çalışan ve emperyalist güçlerin desteğiyle ortaya sürülen senaryoyu alan ve bunu besleyerek Metal Fırtına isimli kitapla piyasaya süren bir yazardır. Türkiye'de bugün yaşananlar ve yaşanacak olanlar bu senaryo ile anlatılmıştır. Kitaplarını okuyanlar bilirler yazdıkları tüm kitaplarında Türkiye'nin lehine herhangi bir yazı ve araştırmaya rastlayamazsınız” diye konuştu.

Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın Makedonya kökenli olup olmadığıyla ilgilenmediğini kaydeden Beşeri, “Mansur Yavaş'ın etnik kökeni o kadar önemli değil. Sadece Mansur Yavaş için söylemiyorum. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ya da Başkanlığına getirilen her kim olursa olsun iyi bilinsin ki emperyalist güçlerinde desteğiyle atanmış birer görevlidir" dedi.

Haber: Hakan ÖZEN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
ABD'ye Osman Kavala tepkisi!
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı
4 gencin ölümündeki sır perdesi aralandı