Gelecek Partisi'nden İstiklal Marşı'nın ilahi şeklinde okunmasına tepki

Gelecek Partisi Kurucularından ve Politikaları İzleme Kurulu Üyesi Gizem Satıoğlu Öcmenler, Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi'nde İstiklal Marşı'nın ilahi şeklinde seslendirilmesine tepki gösterdi. İstiklal Marşı'nın Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve kahraman milletinin bağımsızlığının nişanesi olduğunu kaydeden Öcmenler yaşanan hadisenin işgüzerlık olduğunu belirterek sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Gelecek Partisi'nden İstiklal Marşı'nın ilahi şeklinde okunmasına tepki

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi'nde İstiklal Marşı'nın ilahi şeklinde seslendirilmesine Gelecek Partisi Kurucularından ve Politikaları İzleme Kurulu Üyesi Gizem Satıoğlu Öcmenler tepki gösterdi. Devlet ve Millet kavramlarını ayakta tutan hassas değerler bulunduğuna dikkat çeken Öcmenler bu hassas değerlerin başında gelenlerden birinin de Türk milletinin bağımsızlığının manifestosu İstiklal Marşı olduğunu belirtti. “Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve kahraman milletinin bağımsızlığının nişanesi olan İstiklal Marşı^mıza farklı anlamlar katarak işgüzarlık yapma hakkına sahip değil. 99 yıldır İstiklal Marşı'mızın bir okunma şekli vardır ve ebediyete kadar da bu böyle devam edecektir” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güçlü ve bağımsız bir devlet olduğunu kaydeden Öcmenler, “Güçlü bir devlet olmanın bu devlete bağlı da kahraman bir millet olmanın bazı hassas noktaları vardır ki bunlar tartışılmaz. İstiklal Marşı budur, böyle söylenir. Bu gök kubbede ay yıldızlı bayrak dalgalandığı sürece de böyle söylenecektir. Hasan Türek Anadolu Lisesi Manisa'mızın başarı seviyesi önde gelen okullarımızdan olup Öğretmeninden, İdarecisine kadar, “Aman haberim yoktu, o yüzden kimse nasıl seslendirildi, anlamından farklı seslendirilmişse bile benim sorumluluğumda değil” savunmasına geçmesin. Yaşanan bir hata daha doğrusu bir işgüzarlık, bir algı yönetimi var. Bu yanlıştan bir an önce dönülmeli ve sorumlular hakkında gereken yapılarak okul Müdürü ve idarecileri tarafından başta Öğrencilerden, Öğrenci Velilerinden, Manisalılardan ve genel olarakta Türk milletinden özür dilenmelidir. İstiklal Marşı Türk milletinin ortak değeridir. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” demiş. İstiklal Marşı'nın sözlerinin değiştirilmesi veya yeni sözler yazılması nasıl kabul edilemezse İstiklal Marşı'nın makamı, bestesi herhangi bir şekilde alışkanlık olan geleneğinin değiştirilmeye çalışması aynı derecede kabul edilebilir bir şey değil" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret