Gelecek Partili Öcmenler milli mücadele kahramanı Kara Fatma’yı andı

Gelecek Partisi Ticaret Politikaları Başkan Yardımcısı ve Manisa İl Koordinatörü Gizem Satıoğlu Öcmenler Milli Mücadele döneminin kadın kahramanlarından Kara Fatma adıyla bilinen Üsteğmen Fatma Seher Erden’in vefatının 65. Yılı dolayısıyla anma mesajında bulundu.

Gelecek Partili Öcmenler milli mücadele kahramanı Kara Fatma’yı andı

Milli Mücadele döneminin kadın kahramanlarından Kara Fatma adıyla bilinen Üsteğmen Fatma Seher Erden’in vefatının 65. Yılı dolayısıyla anma mesajında bulunan Gelecek Partisi Ticaret Politikaları Başkan Yardımcısı ve Manisa İl Koordinatörü Gizem Satıoğlu Öcmenler, “Bağımsızlık ve İstiklal mücadelemizde büyük önder Gazi Mustafa Kemal’e inanmış ve bu kutsal vatan topraklarını bizlere emanet etmek ve gelecek kuşaklara taşımak için canlarını siper ederek düşmana karşı savaşmış ecdadımız ve Şehitlerimiz için ne yapsak azdır. İşte bu vatan kahramanlarından birisi de Kara Fatma adıyla çoğumuzun tanıdığı Üsteğmen görevinde bulunmuş, gerçek adı Fatma Seher Erden olan vatansever gerçek bir Cumhuriyet kadını olan Komutanımızdı. Namı değer Kara Fatma milli mücadelede çocuklarını, eşini kaybetmesine ve yaşadığı bütün olumsuzluklara rağmen vatan ve millet için cepheye koşan, memleketi çok seven, çok fakir olmasına rağmen maaşını Kızılay'a bağışlayan, bütün her şeyiyle vatanını çok seven gerçek bir Türk Milliyetçisi ve Türk kadınıydı” dedi.

Kurtuluş Savaşı döneminde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat yanına giderek milli mücadeleye katılmak istediğini kaydeden Fatma Seher Erden’e Üsteğmenlik ünvanı ve Kara Fatma lakabının bizzat Atatürk tarafından verildiğini kaydeden Öcmenler, “Fatma Seher Erden yani namı değer Kara Fatma Atatürk’ün izniyle kurtuluş savaşında Batı Cephesi'nde mücadele vererek Anadolu kadınının fedakarlığının, vatan sevgisinin ve cesaretinin timsallerinden olmuştur. Tüm bu fedakarlık ve vatanseverlik hizmetlerinin yanı sıra Fatma Seher, aşçılık, hasta bakıcılık, hemşirelik gibi pek çok görevin yanında İstiklal Harbi'nde 300 kişilik birliği de komuta etme başarısı göstermiştir. Biz Türk Kadınları Kara Fatma, Şerife Bacı, Nezahat Onbaşı, Gördesli Makbule, Halide Edip Adıvar ve diğer kadın kahramanlarımızı birer idol olarak görüyor. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, devletimizin bekası için “varlığımız Türk varlığına armağan olsun” diyoruz. Bu vesileyle kahraman Türk kadını Kara Fatma’yı saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kanser pandemisi yaşanacak
Kanser pandemisi yaşanacak
Engelli dostu Müdüre ziyaret
Engelli dostu Müdüre ziyaret